Bundesliga: hiába vezettek Gulácsiék, a Dortmund győzött

2018.08.26. 19:51
Gulácsi Péter tehetetlen volt Axel Witsel góljánál (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hazai pályán 4–1-re legyőzte az RB Leipzigot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) első fordulójának utolsó mérkőzésén.

A hazaiaknál három újonc, Abdou Diallo, Axel Witsel és Thomas Delaney is bekerült Lucien Favre csapatába.

A vendégeknél Willi Orban és Timo Werner sem kapott helyet a kezdőben, nem úgy, mint Gulácsi Péter, aki a harmadik szezonját kezdte meg a német élvonalban.

Nem kellett sokat várni a találkozó első góljára, Jean-Kévin Augustin a 31. másodpercben(!) máris betalált egy dortmundi szerencsétlenkedést követően.

A 21 éves francia támadó tavaly nyáron érkezett Lipcsébe, az előző szezonban a Dortmund elleni mindkét bajnokiján egy-egy gólt szerzett. Nos, ezúttal sem maradt adós.

(A BVB a 2014–2015-ös szezonban a Bayer Leverkusent fogadta az első fordulóban, akkor Karim Bellarabi a 9. másodpercben szerezte meg a vezetést a „gyógyszergyáriaknak”.)

A válaszra a 21. percig kellett várni, akkor szép támadás után Schmelzer beadását Mahmoud Dahoud fejelte a kapuba, 1–1!

A 40. percben pedig már a vezetést is megszerezte a Dortmund, Reus szabadrúgásába Marcel Sabitzer csúsztatott bele pechesen, Gulácsi nem tudott hárítani (öngól), 2–1!

Alig néhány perccel később viszont egy szöglet után hatalmasat védett a magyar kapus, ám Axel Witsel résen volt, és közelről gyönyörű mozdulattal a kapuba lőtt, 3–1!

A belga válogatott második tétmeccsén a második gólját szerezte a fekete-sárgáknál, ráadásul mindkettő fontos találat volt.

A második félidő hajrájában Werner szerezhetett volna gólt a 85. percben, ám Bürki szépen védett. Hiába próbálkozott a gólszerzéssel a lipcsei gárda, a masszívan védekező hazaiaknak nem tudtak többször betalálni, sőt, egy kontra után Sancho passzából Marco Reus is betalált, 4–1 lett a vége.

Ez volt a 29 éves támadó 100. gólja a német élvonalban!

A találkozó góljai:

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ

Borussia Dortmund–RB Leipzig 4–1 (Dahoud 21., Sabitzer 40. – öngól, Witsel 43., Reus 91., ill. Augustin 1.)

KORÁBBAN
Mainz– Vfb Stuttgart 1–0 (Ujah 76.)
Bayern München–Hoffenheim 3–1 (Th. Müller 23., Lewandowski 82. – 11-esből, Robben 90., ill. Szalai 57.)
Düsseldorf–Augsburg 1–2 (Raman 40., ill. Hinteregger 57., Hahn 77.)
Hertha BSC–Nürnberg 1–0 (Ibisevic 28.)
Werder Bremen–Hannover 1–1 (Gebre Selassie 85., ill. Weydandt 77.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 0–2 (N. Müller 10., Haller 82.)
Wolfsburg–Schalke 2–1 (Brooks 33., Ginczek 94., ill. Bentaleb 86.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Hofmann 55. – 11-esből, F. Johnson 58.)
Mainz– VfB Stuttgart 1–0 (Ujah 76.)