Bundesliga: hiába vezetett az 1. percben, csak ikszelt a Stuttgart

K. T. I.K. T. I.
2020.10.23. 22:28
Már az első percben megszerezte a vezetést a VfB (Fotó: AFP)
A VfB Stuttgart már az első percben vezetett, mégis 1–1-es döntetlenre végzett a vendég Kölnnel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában.

A találkozón nem csupán a hazai pálya előnye miatt tűnt esélyesebbnek a Stuttgart, hanem amiatt is, hogy ebben az idényben már több pontot gyűjtött (7), mint a Köln a legutóbbi 14 találkozóján összesen (5).

Egy perc sem telt el, már vezetett is a házigazda, a 22 esztendős belga Orel Mangala talált a kapuba pillanatokkal a kezdés után (1–0). Újabb egy perc elteltével már kétgólos lehetett volna a stuttgarti fór: Silas Wamangituka találta el a kapufát.

Szűk negyedóra kellett hozzá, hogy a Köln is megérkezzen a mérkőzésbe, a vendégcsapat egyre többet birtokolta a labdát, ami a helyzetek számában is megmutatkozott. Sőt, a 23. percben Sebastian Andersson tizenegyesével összejött az egyenlítés is(1–1).

A második félidőre is a Köln maradt az aktívabb, de hiába lőtt jóval többet, mint a VfB, a legnagyobb helyzet a stuttgartiak előtt alakult ki. A végjáték kezdetén Nicolás González ugrott ki a leshatáron, és újabb kapufát lőtt. A szituáció erősen lesgyanús volt, de így, hogy nem lett gól, nem volt miért kikockázni a képet, és bevetni a videobírót.