Bundesliga: hiába szerzett álomgólt a Köln, kikapott a Leverkusentől – videó

V. J.V. J.
2022.11.09. 20:23
A Bayer Leverkusen 2–1-re nyert Kölnben a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának szerdai játéknapján.

„Az Union már a múlt鐔 – így küldte pályára csapatát Xabi Alonso azután, hogy a hétvégén a Leverkusen 5–0-ra leverte a berlinieket. A gyógyszergyáriaknak nem is volt könnyű dolguk a Köln ellen: az „effzeh” már a meccs elején is sokat veszélyeztetett, a 30. percben pedig nagyszerű góllal előnybe is került! Ekkor Szargisz Adamjan indult meg egy hosszú előreíveléssel, az alapvonalról középre tekert, a labda egyszer lepattant, majd az érkező Benno Schmitz a tizenhatos vonaláról gyönyörű kapásgólt szerzett jobbal.„Az Union már a múlt鐔 – így küldte pályára csapatát Xabi Alonso azután, hogy a hétvégén a Leverkusen 5–0-ra leverte a berlinieket. A gyógyszergyáriaknak nem is volt könnyű dolguk a Köln ellen: az „effzeh” már a meccs elején is sokat veszélyeztetett, a 30. percben pedig nagyszerű góllal előnybe is került! Ekkor Szargisz Adamjan indult meg egy hosszú előreíveléssel, az alapvonalról középre tekert, a labda egyszer lepattant, majd az érkező Benno Schmitz a tizenhatos vonaláról gyönyörű kapásgólt szerzett jobbal.

A szünet után nem sok hiányzott a Köln újabb álomgóljához: Jonas Hector 25 méteres lövése a lécről pattant ki – majd rögtön a következő helyzetből Adamjan is kapufát lőtt.

A kapuba viszont már csak a félidőben feljavuló Leverkusen tudott találni: a 65. percben Nadiem Amiri 18 méterről végzett el szabadrúgást, a labda Kingsley Schindler hátán irányt változtatva a jobb felső sarokba vágódott. Videó itt!

Hat perccel később meg is fordították az állást a ligában a mai meccsel együtt már sorozatban negyedik alkalommal kikapó Kölnnel szemben: gyors kontratámadás során Jeremie Frimpong lövőhelyzetből nagylelkűen a középre érkező Moussa Diaby elé készített, aki megelőzte védőit, és hat méterről a hálóba vágta a Bayer Leverkusen győztes gólját. Videó itt!

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 1–2
(Schmitz 30., ill. Amiri 65., M. Diaby 71.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 4–2 (Sow 6., Kolo Muani 8., Dina Ebimbe 29., Lindström 56. ill. Baumgartner 38., Kabak 46.)

RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Simalam 55., Nkunku 56., Forsberg 77. – 11-esből, ill. Kubler 66.)
Schalke–Mainz 1–0 (Terrode 10.)
Union Berlin–Augsburg 2–2 (Becker 7., Behrens 22., ill. Niederlechner 8., 39.)

Kedden játszották
Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Musiala 6., Gnabry 22., 28., 82., Goretzka 26., Tel 85., ill. Jung 10.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–1 (Guirassy 3., Mavropanosz 90+8., ill. Lukebakio 19.)
Bochum–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Antwi-Adjei 9., P. Hofmann 12., ill. Pléa 62.)

Wolfsburg–Borussia Dortmund 2–0