Bundesliga: hiába a 16 éves csatár gólja, kikapott a Dortmund

H. D.H. D.
2020.12.18. 22:22
Hiába a 16 éves Youssoufa Moukoko (középen) gólja, kikapott a Dortmund (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának nyitó mérkőzésén az Union Berlin hazai pályán 2–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot. A vendégcsapat találatát a 16 éves és 28 napos Youssoufa Moukoko szerezte, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb gólszerzője a Bundesligában.

A péntek esti találkozó első félidejében a Borussia Dortmund hiába birtokolta közel kétszer annyit a labdát, mint az Union Berlin, helyzeteket csak elvétve sikerült kidolgoznia. Igaz, a 45. percben így is vezetést szerezhetett volna, ám Youssoufa Moukoko próbálkozása után a kapufa kisegítette a hazaiakat.

A fordulás után némileg váratlanul szerzett vezetést a berlini együttes: jobb oldali szögletből Grischa Prömel csúsztatta meg a labdát, amelyet a hosszú oldalon remek ütemben berobbanó, így a védőjét megelőző Taiwo Awoniyi közelről a kapuba fejelt. 1–0

Taiwo Awoniyi gólja

Három perc sem telt el, egyenlített a vendégcsapat: Raphaël Guerreiro kiugratása után Moukoko állítgatás nélkül, ballal a kapuba bombázta a labdát. 1–1

A kameruni születésű, német utánpótlás-válogatott csatár 16 évesen és 28 naposan köszönt be, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb gólszerzője a Bundesligában.

Youssoufa Moukoko gólja

A rekordot jelentő gól azonban nem ért pontot, mivel a 78. percben Cedric Teuchert remek szöglete után Marvin Friedrich a kapu bal oldalába fejelte a labdát, így az Union Berlin 2–1-re legyőzte a Dortmundot.

Marvin Friedrich gólja

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Union Berlin–Borussia Dortmund 2–1 (Awoniyi 57., Friedrich 78., ill. Moukoko 60.)