Bundesliga: Schäfer gólpasszt adott, az Union nyerte a berlini derbit

V. J.V. J.
2022.04.09. 20:34
Schäfer András készítette elő az Union harmadik találatát (Fotó: Getty Images)
Az Union nyerte a berlini derbit: Schäfer András együttese 4–1-re verte a Herthát a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában.

Remek hangulatú derbit rendeztek Berlinben: az Olimpiai Stadion lelátóin 74 667 szurkoló tombolt a fővárosi riválisok, a Hertha és az Union összecsapásán.

A Hertha bennmaradása biztosan nem a fanatikusain fog múlni, hatalmas hangerővel szurkoltak a találkozón. A mérkőzés elején egy, a klub nagybefektetőjének és elnökének szóló molinót is elhelyeztek a kapu mögötti kanyarban: „Windhorst és Gegenbauer, takarodjatok!” – kérték távozásra az érintetteket.

Az üzletemberLars Windhorst és a klubot 2008 óta vezető Werner Gegenbauer maradása nagyban függ attól, hogy a gárda jövőre is az első osztály tagja marad-e, márpedig ezen a találkozón a második vonal felé tett egy újabb lépést.

A ranglétrán előtte állók sérülései miatt a Hertha kapuját Marcel Lotka védte – a pályafutása ötödik Bundesliga-meccsét játszó fiatal lengyel több nagy bravúrt is bemutatott, mi több, csapata egyik legjobbja volt, ám nem tudta megakadályozni, hogy az ismét vereséget szenvedjen.

Az Union az első félidőben nagyszerű góllal szerzett vezetést: Sheraldo Becker bal oldali beadására a tizenhatoson belül tökéletesen érkezett Haragucsi Genki, aki szép mozdulattal fejelt a kapuba.

Az első gólt szerző Haragucsi fejpárbaja Dárdai Mártonnal (Fotó: AFP)

A szünetben Felix Magath két módosítást is végrehajtott, a védelembe beállt Dárdai Márton is, de átütő változást a hazai mester egyik cseréje sem ért el. A második játékrész elején átmenetileg bizakodni kezdhettek a nyugat-berliniek, miután a 49. percben Timo Baumgartl a saját kapujába kotort egy jobbról érkező beadást, de nem sokkal később már ismét vendégvezetést mutatott az eredményjelző: ismét egy bal oldali beadás és megint egy szép fejes hozott gólt, ezúttal Niko Gieselmann és a középen érkező Grischa Promel jóvoltából.

A második találatkor szinte felrobbant a vendégszektor: a sokezres Union-tábor hatalmas örömében görögtüzek százát gyújtotta be, vörös fényben izzott és füstben úszott a stadion.

Magyar szempontól a meccs legjobb pillanata ezt követően jött el: a 62. percben az első gólt szerző Haragucsit Schäfer András váltotta, aki a mérkőzés hajrájához érve tökéletesen indította a jobb szélen megiramodó Beckert, aki egy csellel otthagyta az utolsó hátvédet, majd ziccerből a kapu jobb oldalába lőtt.

A 85. percben végleg eldőlt minden: Baumgartl hosszú indítása után a szintén a kispadról beálló Sven Michel 16 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot.

A hazai szempontból már megalázó eredmény kialakultával a játékvezető a rendes játékidő leteltekor, hosszabbítás nélkül véget vetett a találkozónak. A Herthának még öt meccse maradt, hogy kiharcolja a bennmaradást a német élvonalban. Egy biztos, egy ilyen kiváló hangulatú helyi rangadó nagyon hiányozna a Bundesligából.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ

Hertha BSC–Union Berlin 1–4 (Baumgartl 49. – öngól, ill. Haragucsi 31., Promel 53., Becker 74., Michel 85.)

KORÁBBAN
Péntek
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–2 (Brandt 12., 71.)
Szombat
Bayern München–Augsburg 1–0 (Lewandowski 82. – 11-esből)
Fürth–Mönchengladbach 0–2 (Thuram 19., Pléa 24. – 11-esből)
Köln–Mainz 3–2 (Szkiri 60., Ljubicic 78., Kilian 83., ill. Burkardt 14., Onisiwo 55.)
Wolfsburg–Arminia Bielefeld 4–0
(Nmecha 11., 39., Arnold 48., Kruse 53.)