A Bayern München megverte a Herthát, de még nem bajnok

2016.04.23. 15:23
A német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 31. fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Bayern Münchent fogadta, és kétgólos vereséget szenvedett. Győzelmükkel a bajorok még nem mondhatják magukat bajnoknak.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ

Hertha BSC–Bayern München 0–2 (Ar. Vidal 48., Douglas Costa 79.)NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ

Hertha BSC–Bayern München 0–2 (Ar. Vidal 48., Douglas Costa 79.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Dárdai Pál Herthája azzal a tudattal fogadta a Bayern Münchent a telt házas Olympiastadionban, hogy sorozatban kilencszer kikapott ellenfelétől (klubrekord, negatív), és legutóbb 2008-ban verte meg a bajorokat, még Dárdaival a középpályán.

Arturo Vidal szerezte az első Bayern-gólt (Fotó: Reuters)

Ahhoz képest, amilyen pocsék formát fut mostanában a berlini csapat, remekül tartotta magát az első félidőben: az első percekben olykor valósággal „elnyomta" a Bayernt, majd eljutott két helyzetig is, Serdar Tasci azonban mindkétszer mentett.

Másodjára kézzel, az ötös előtt nem sokkal…

Egy ziccert kialakítottak a vendégek is, Thiago közelről bemutatott egy technikás, de a remekül kilépő Thomas Kraft kapus mellkasán csattanó lövést.

A fordulás követően a szerencse a vendégek mellé állt: Arturo Vidal középre tartó lövése megpattant Niklas Starkon, így a kapus nem tudott már hárítani: 0–1!

Megfogta a kapott gól a házigazdát, ahogyan a közhely is mondja, a címvédő okosan tartotta a labdát és előnyét, Douglas Costa pedig a hajrára fordulva egy látványos góllal minden kérdést eldöntött: 0–2!

Továbbra sem megy tehát a Dárdai-csapatnak, amely a legutóbbi négy bajnokiján csupán egy pontot szerzett, de következik majd a Bayer Leverkusen, Darmstadt, Mainz trió és a javítási lehetőség.

A Bayern Münchenre pedig vár a jövő héten odahaza egy bajnokavató a Borussia Mönchengladbach ellen…

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

• A Dortmund már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett Stuttgartban, és érvényesítette is a papírformát – ezzel egyelőre elodázta az éllovas Bayern München bajnokká avatását.

• Az Ingolstadt a 20. percben emberhátrányba került a Hannover ellen, de még így is növelni tudta előnyét. A felzárkózás a fordulás után kezdődött: Szalai Ádám gólpasszát Szakai Hiroki az 58. percben gólra váltotta, majd a vendégek részéről jött egy újabb japán találat, így a sereghajtó pontot szerzett. Ez annyit jelent, hogy a hátralévő három bajnokija megnyerése esetén a Hannover elcsípheti az osztályozót érő 16. helyet – de csak akkor, ha a most ott álló Werder Bremen egyetlen pontot sem szerez, és közben a harmadik érdekelt, az Eintracht Frankfurt sem köp bele a levesbe…

• Folytatódott a Wolfsburg március eleje óta tartó bajnoki nyeretlenségi szériája: ezúttal a bennmaradásért harcoló, sorozatban harmadszor nyerő Augsburg vitte el tőle a három pontot.

• Hatfordulónyi veretlenségtől búcsúzott a Darmstadt, a Köln egy négyest vágott az újoncnak, és ezzel nagyjából biztossá tette: a következő szezonban is az élvonalban harcol majd. Garics György a 79. percben állt be a darmstadti csapatba.

ÓRIÁSI FORDULAT AZ ESTI MÉRKŐZÉSEN

Hiába vezetett két góllal a Schalke, a vendég Leverkusen nyerte meg 3–2-re a két csapat szombati esti mérkőzését.

Klaas-Jan Huntelaar a meccs elején büntetőt hibázott, ennek ellenére a Schalke sokáig jó úton haladt a győzelem felé, csakhogy a fordulás után, egy elképesztő hatperces időszakban megfordult az állás. Julian Brandt góljával indult a felzárkózás, majd betalált Karim Bellarabi és a házi gólgyáros, Javier „Chicharito” Hernández is.

A 20. születésnapját május elején ünneplő Brandt sorozatban az ötödik bajnokiján szerzett gólt – rajta kívül ilyen szériára csak Gerd Müller volt képes tizenévesként a Bundesligában. A Bayern legendája akkoriban hat egymást követő bajnokin gólt szerezve írt történelmet.

Sikerével a Leverkusen ötpontos előnyre tett szert a Herthával szemben a selejtező nélküli Bajnokok Ligája-szereplést jelentő harmadik helyért zajló versenyben.

31. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Wolfsburg–Augsburg 0–2 (Finnbogason 1., Halil Altintop 47.)
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–3 (Kagava 21., Pulisic 45., Mhitarjan 56.)
1. FC Köln–Darmstadt 4–1 (Modeste 4., 35., Risse 52., 75., ill. Gondorf 12.)
Ingolstadt–Hannover 2–2 (Morales 10., Mo. Hartmann 25., ill. Szakai 58., Kijotake 82.)
Schalke 04–Bayer Leverkusen 2–3 (Choupo-Moting 14., L. Sané 29., ill. Brandt 54., Bellarabi 56., J. Hernández 60.)

1. Bayern München 31 26 3 2 74–14 +60 81
2. Borussia Dortmund 31 23 5 3 75–30 +45 74
3. Bayer Leverkusen 31 16 6 9 50–35 +15