Bundesliga: BVB-vereség nagy küzdelemben Leverkusenben

B. D. K.B. D. K.
2021.01.19. 22:25
A Dortmund hiába játszott jobban a második félidőben, vereséget szenvedett (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának kedd késő esti mérkőzésén a Borussia Dortmund 2–1-re kikapott a Bayer Leverkusen otthonában, míg a Hoffenheim és a Wolfsburg idegenben nyert. A kora esti mérkőzésen a Borussia Mönchengladbach is begyűjtötte a három pontot.

A játéknap rangadóját a Bayer Leverkusen kezdte jobban: Moussa Diaby a 14. percben szerzett vezetést a hazaiaknak (1–0), akik jóval több helyzetet dolgoztak ki az első játékrészben. A gyógyszergyáriak kilencszer találták el a kaput az első 45 percben, míg a Borussia Dortmund csupán egy kaput eltaláló lövésig jutott.

A fordulás után azonban a vendégek próbálkoztak többször, aminek meg is lett az eredménye: a 67. percben Julian Brandt korábbi csapata ellen átlövésből egyenlített ki (1–1). A 24 éves német játékos majdnem napra pontosan egy év után volt ismét eredményes, s pár perccel később duplázhatott is volna, ám a gólvonalról tisztázni tudtak a vendégek.

A kimaradt ziccer megbosszulta magát, labdaszerzést követően ugyanis Florian Wirtz ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz (2–1). A Dortmund hiába próbálkozott, több gól már nem esett, így a Leverkusen fellépett a tabella második helyére, míg Edin Terzic együttesének lassan le kell mondania a bajnoki címről szőtt álmairól.

A Mainz pont nélkül maradt a Wolfsburg ellen. Szalai Ádám kispados volt, a 74. percben cserélték be, de segíteni már ő sem tudott a hazaiakon, akik továbbra is az utolsó előtti helyen állnak a tabellán ugyanannyi ponttal, mint a sereghajtó Schalke 04.

KORÁBBAN

Kiegyenlített játékot hozott a Mönchengladbach–Werder Bremen első félideje, amelyben rendhagyóan majdnem mindkét kapus a kiállítás sorsára jutott, amikor különböző játékszituációkban szabálytalankodtak, ám mind Yann Sommer, mind pedig Jirí Pavlenka megúszta a „pirosat”.

A fordulás után, a 66. percben Bénes László – dunaszerdahelyi születésű szlovák válogatott játékos – beadása után Nico Elvedi szerezte meg a vezetést a Mönchengladbachnak (1–0). A mérkőzés hajrájában közel került a Werder Bremen az egyenlítéshez, de a vendégek egyik legígéretesebb lövése a kapufáról kivágódott, és a hazaiaknak még abban is szerencséjük volt, hogy a kipattanó labda Sommer hátáról nem pattant a kapuba.

A Mönchengladbach győzelmének köszönhetően nagyon értékes három pontot zsebelt be, és várhatja a Borussia Dortmund elleni pénteki rangadót.