Bundesliga: hárommal nyert a Dortmund, Haaland duplázott

2021.12.15. 22:32
Erling Haaland góljai is kellettek a Dortmund Fürth ellen elért sikeréhez (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 3–0-ra legyőzte a Fürthöt szerdán a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában, amelyben az Union Berlin a Freiburggal (0–0), a Leverkusen pedig a Hoffenheimmel (2–2) játszott döntetlent.

A Dortmund már Thorgan Hazard 21. percben szerzet góljával előnyhöz juthatott volna, csakhogy a találatot a videobíró les miatt érvénytelenítette. Nem kellett sokat várni azonban a vezetés megszerzésére, Erling Haaland büntetőből volt eredményes (1–0). A második félidőben kiegyenlítődött a játék, a Dortmund – először Haaland révén – ennek ellenére is tovább tudta növelni a különbséget (2–0). A 89. percben Donyell Malen is gólt szerzett, így 3–0-s hazai sikerrel zárult a találkozó.

A tabella harmadik helyezettje, a legutóbbi fordulóban a Frankfurttól 5–2-es vereséget szenvedő Leverkusen a negyedik pozícióban tanyázó Hoffenheim ellen készült a javításra. Sokáig úgy tűnt, sikerül is neki, hiszen Patrik Schick a 37. és a 63. percben egyaránt gólt szerzett (és már 16 gólos a bajnokságban), ezzel 2–0-s vezetésre tett szert a Bayer. A Hoffenheim azonban nem adta fel, és a végjátékban három perc alatt egyenlített – Angelo Stillernek és Munas Dabburnak hála a vendégek pontot mentettek. 2–2

Sallai Roland nem került be a Freiburg kezdőcsapatába – a 77. percben beállt –, amely az Union Berlin otthonában lépett pályára. A hazaiak összességében veszélyesebben játszottak riválisuknál, gólig mindazonáltal egyik együttes sem jutott. 0–0

Az Augsburg–RB Leipzig mérkőzésről itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Fürth 3–0
(Haaland 33., 82. – az elsőt 11-esből, Malen 89.)
Leverkusen–Hoffenheim 2–2 (Schick 37., 63., ill. Stiller 80., Dabbur 83.)
Kiállítva: M. Diaby (Leverkusen, 90+2.)
Union Berlin–Freiburg 0–0
Augsburg–RB Leipzig 1–1
(Caligiuri 86., ill. André Silva 19.)

KORÁBBAN
Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 2–3 (Neuhaus 6., Benszebaini 54. – 11-esből, ill. Borre 45., Lindström 50., Kamada 55.)
Kiállítva: Tuta (Frankfurt, 71.)
Bielefeld–Bochum 2–0 (Okugava 51., Wimmer 69.)
Mainz–Hertha BSC 4–0
(Li Dzse Szung 19., Hack 41., Widmer 49., Boëtius 79.)
Wolfsburg–Köln 2–3
(Nmecha 8., Weghorst 51., ill. Modeste 34., 89., Uth 73.)
VfB Stuttgart–Bayern München 0–5