Bundesliga: háromgólos hátrányból mentett pontot a Dortmund

H. T.H. T.
2019.11.22. 22:24
Nem sok hiányzott a Paderborn dortmundi győzelméhez (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Borussia Dortmund hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Paderbornnal.

Nem kellett sokáig várni az első gólra, a találkozó ötödik percében Kai Pröger futott el a jobb oldalon Nico Schulz mellett, a középre adott labdát pedig Streli Mamba lőtte a kapuba.

Arra talán kevesen számítottak – a Dortmund-szurkolók pedig egyáltalán nem –, ami ezután jött, hiszen mégiscsak az utolsó helyen szerénykedő Paderborn látogatott el a Signal Iduna Parkba... De! A vendégek taktikus játékának és a hazaiak ötlettelen futballjának eredményeként Mamba ismét betalált, a 43. percben pedig már 0–3 volt az állás Gerrit Holtmann gólja után.

Lucien Favre még a félidő végén sérülés miatt lecserélte Paco Alcácert, a szünetben pedig Mahmoud Dahoud és Schulz jött le. Helyüket Julian Brandt, Thorgan Hazard és Asraf Hakimi foglalta el a pályán.

A második félidőben Jadon Sancho révén hamar sikerült szépítenie a BVB-nek, ám a gyors gól nem hozta meg az áttörést, sőt, a 64. percben Mamba megszerezhette volna saját maga harmadik, együttese negyedik gólját. Az áttörés aztán jött, csak később: Axel Witsel a 84. percben egy fejessel életben tartotta a hazai reményeket, majd Marco Reus a 92. percben pontot mentett. A csapatkapitány szintén fejjel volt eredményes, ezzel a BVB elkerülte a totális lebőgést.

A dinamika és a kreativitás hiányzott talán legjobban péntek este a Dortmund játékából, amely hiába volt jobb a második félidőben, nyerni így sem tudott.

Favre körül egyre jobban szorul a hurok, hiszen a gárda 12 bajnokiból csak öt győzelemnél jár. Nem lenne meglepő, ha a Borussia vezetősége a jövő héten megköszönné a svájci szakember munkáját.

A Dortmund szerdán a Barcelonával játszik nagyon fontos mérkőzést a Bajnokok Ligájában – Favre-val vagy nélküle...