Bundesliga: Haaland négy gólig meg sem állt a Hertha ellen

2020.11.21. 22:40
Micsoda estéje volt Erling Haalandnak! A norvég csatár négy gólt szerzett (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 5–2-re nyert a Hertha BSC otthonában a német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában. A vendégek norvég csatára, Erling Haaland négyszer is betalált.

A Bundesliga idényét gyengén kezdő Hertha az előző fordulóban az Augsburg otthonában hosszú idő után nyerni tudott (0–3), a berliniek pedig abban reménykedtek, hogy a Borussia Dortmund ellen is sikerülhet begyűjteniük a három pontot.

Az első félidőben ehhez egy lépéssel közelebb is kerültek a hazaiak, Matheus Cunha hatalmas távoli bombájával megszerezték a vezetést, de a második játékrész elején bealudtak a meccsbe. Nem figyeltek kellően a vendégek kirobbanó formába levő csatárára, Erling Haalandra, akiről először Emre Can beadását követően, majd pedig Julian Brandt átadása után maradtak le a védők (1–2). Újabb öt perc sem telt el, és a Haaland-gála folytatódott, egy elsőre ígéretesnek tűnő Hertha-támadást egy lendületes Dortmund-kontra követett, és a norvég támadó hatalmas szólót végén a kapuba lőtt. 1–3

Kisvártatva már négyet mutatott a vendégek neve mellett az eredményjelző: Thomas Meunier-től Raphaël Guerreiro elé került labda, amelyet utóbbi fekve kotort be a berlini kapuba. A mérkőzés hajrájában kicsit kozmetikázni tudott az eredményen a Hertha, tizenegyesből Cunha volt eredményes (2–4).

A berlini szépítés öröme azonban nem tartott sokáig, a középkezdést követő első támadását ugyanis gólra váltotta a Dortmund, megint Haaland játszotta át magát a védőkön, majd berúgta a negyedik gólját is, kialakítva a végeredményt. 2–5

A húszéves norvég támadó mai teljesítményével már tízgólos a Bundesliga 2020–2021-es idényében, a góllövőlistán ezzel a második helyet foglalja el a 11 találatot jegyző Robert Lewandowski (Bayern) mögött.

Dárdai Márton a Hertha kispadján nézte végig az eseményeket, míg a Borussia Dortmundban a 85. percben beállt Youssoufa Moukoko, aki 16 évesen és 1 naposan a Bundesliga történetének legfiatalabb játékosává vált. A kameruni származású tini Nuri Sahin csúcsát javította meg 334 nappal.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–5
(Cunha 33., 78. – a másodikat 11-esből, ill. Haaland 47., 50., 63., 80., Guerreiro 70.)
Korábban

Bayern München–Werder Bremen 1–1 (Coman 62., ill. Eggestein 45.)
Bielefeld–Leverkusen 1–2 (Hradecky 47. – öngól, ill. Bailey 27., Dragovic 88.)
Hoffenheim–VfB Stuttgart 3–3 (Baumgartner 16., Sessegnon 48., Kramaric 70. – 11-esből, ill. González 18., Wamangituka 27., Kempf 90+3.)
Mönchengladbach–Augsburg 1–1 (Neuhaus 5., ill. Caligiuri 89.)
Schalke–Wolfsburg 0–2 (Weghorst 4., Schlager 24.)

1. Bayern München 8 6 1 1 28–12 +16 19
2. Borussia Dortmund 8 6 2 20–7 +13 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 3 16–9 +7 18
4. RB Leipzig 8 5 2 1 16–5 +11 17
5. Wolfsburg 8 3 5 9–5 +4 14
6. Union Berlin 7 3 3 1 16–7 +9 12