Bundesliga: Haaland és Sancho remekelt, BVB-siker a Schalke ellen

V. J.V. J.
2020.10.24. 20:24
A Dortmund esélyt sem adott a Schalkénak (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hazai pályán 3–0 megverte a Schalkét a Bundesliga 5. fordulójában megrendezett Ruhr-vidéki derbin.

Normális esetben több mint 80 ezren szurkolhattak volna a Ruhr-vidéki rangadón, amelyet ezúttal mindössze 300 drukker tekinthetett meg a helyszínen. A Dortmund már az első félidőben nagy nyomást helyezett a Schalkéra, ám ebben a játékrészben még nem esett gól.

Nem úgy a szünet után, amikor a BVB az 56. percben megszerezte a vezetést: Haaland mesteri sarkazását követően Raphaël Guerreiro lövését Frederik Rönnow még hatalmas bravúrral védeni tudta, de a kipattanó labdát Manuel Akanji a kapuba vágta. 1–0

Nem sokat kellett várni a fekete-sárgáknak a második góljukra. Jadon Sancho kiváló indítását követően Erling Haaland tört kapura, és nagyszerűen emelt a kapus felett a kapuba. 2–0

A biztos vezetést követően sem álltak le a hazaiak: Sancho szögletét Mats Hummels fejelte a kapuba, beállítva a végeredményt. 3–0

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Schalke 3–0 (Akanji 56., Haaland 61., Hummels 78.)

Korábban
Mainz–Mönchengladbach 2–3 (Mateta 23., 36., ill. Stindl 15., J. Hofmann 75. – 11-esből, Ginter 83.)
Union Berlin–Freiburg 1–1 (Andrich 36., ill. Grifo 34.)

Bayern München–Frankfurt 5–0 (Lewandowski 10., 26., 60., L. Sané 72., Musiala 90.)
RB Leipzig–Hertha BSC 2–1 (Upamecano 11., Sabitzer 77. – 11-esből, ill. J. Córdoba 8.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 1–1
(O. Mangala 1., ill. S. Andersson 23. – 11-esből)

1. RB Leipzig 5 4 1 12–3 +9 13
2. Bayern München 5 4 1 22–8 +14 12
3. Borussia Dortmund 5 4 1 11–2 +9 12
4. VfB Stuttgart 5 2 2 1 10–6 +4 8
5. Mönchengladbach 5 2 2 1 8–8 0 8
6. Eintracht Frankfurt 5 2 2 1 7–9 –2 8
7. Augsburg 4 2 1 1 5–3 +2 7