Bundesliga: Gulácsiék elszórakozták; botlott a BVB

H. K.H. K.
2020.06.17. 22:23
A Borussia Dortmund hazai pályán nagy meglepetésre 2–0-ra kikapott a Mainztól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában. A Gulácsi Péterrel kiálló RB Leipzig két gólt is kapott a hajrában, így 2–2-es döntetlent játszott a Düsseldorffal. Nem hibázott viszont a Leverkusen és a Hoffenheim.

Az RB Leipzig–Fortuna Düsseldorf mérkőzésről itt olvashatnak bővebben!itt olvashatnak bővebben!

A Borussia Dortmund–Mainz mérkőzésről itt olvashatnak bővebben!

AUGSBURG–HOFFENHEIM

Gól nélküli első játékrész után a vendégek Munasz Dabbur duplájával négy perc alatt pontot tettek az Augsburg elleni találkozóra, és 3–1-re nyertek.

BAYER LEVERKUSEN–KÖLN

Az esélyesebbnek számító Leverkusen Sven Bender révén már a hetedik percben megszerezte csapatának a vezetést, a szupertehetség Kai Havertz pedig a nagyszünet előtt megduplázta a hazai előnyt. A második félidőben szépített a Köln, ám egyenlíteni már nem tudott, sőt, a hajrában a Leverkusen bevitte a kegyelemdöfést, és 3–1-es sikert aratott.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Augsburg–Hoffenheim 1–3 (R. Vargas 69., ill. Dabbur 59., 62., Bebou 89.)
Borussia Dortmund–Mainz 0–2 (Burkardt 33., Mateta 49. – 11-esből)
BayerLeverkusen–1. FC Köln 3–1 (S. Bender 7., Havertz 40., M. Diaby 80., ill. Bornauw 59.)
RB Leipzig–Fortuna Düsseldorf 2–2 (Kampl 60., Werner 63., ill. Skrzybski 87., A. Hoffmann 92.)
KORÁBBAN
EintrachtFrankfurt–Schalke 2–1 (A. Silva 28., D. Abraham 50., ill. McKennie 59.)

1. Bayern München 32 24 4 4 93–31 +62 76
2. Borussia Dortmund 32 20 6 6 82–37 +45 66
3. RB Leipzig 32 17 12 3 79–34 +45 63
4. Bayer Leverkusen 32 18 6 8 60–42 +18 60
5. Mönchengladbach 32 18 5 9 61–38 +23 59
6. Wolfsburg 32 12 10 10 44–41 +3 46
7. Hoffenheim 32 13 7 12 45–53 –8 46
8. Freiburg 32 12 9 11 43–44 –1 45