Bundesliga: Gulácsi büntetőt védett, fordított a Leipzig

2016.11.18. 22:22
Gulácsi Péter bravúrjának pillanata
Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában 1–2-ről 3–2-re legyőzte a Bayer Leverkusent, és ezzel átvette a vezetést a szombaton a Dortmund otthonában pályára lépő Bayern Münchentől. A győzelem megszerzésében nagy szerepet játszott az 1–2-nél tizenegyest hárító Gulácsi.

A gyógyszergyáriak kiválóan kezdtek, Kevin Kampl már az első percben vezetéshez juttatta a Bayert. Három perccel később Julian Baumgartlinger öngóljával egyenlített a Leipzig, de a szünet előtt ismét előnybe került a Leverkusen.

Egy előre ívelt labdára kiindult Gulácsi, de megtorpant, így Julian Brandtnak épp egy labdányi helye maradt a kapus válla mellett, hogy éles szögből a jobb felső sarokba lőjön – eltalálta, így a Leverkusen vezetett a szünetben.

A második félidő elején továbbra is a hazai csapat nyomott, Gulácsi bravúrja is kellett ahhoz, hogy egy gól maradjon a különbség. Az 54. percben tizenegyest lőhetett a Leverkusen, de Hakan Calhanoglu nem túl jól helyezett labdájára tökéletesen mozdult Gulácsi, aki először hárított büntetőt a Bundesligában.

Hakan Calhanoglu Missed Penalty Peter Gulácsi... by footballderby

A bravúrtól megváltozott a játék képe, a Leipzig vette át az irányítást. A nyomás góllá érett, a 67. percben Bernd Leno mellényúlt Emil Forsberg cikázó labdájának, majd a 81. percben a svéd tökéletes beadására jól érkezett Willi Orban, aki az öt és felesről a kapuba fejelt. Fordítottak a lipcseiek.

A végén a Leverkusen próbálkozott az egyenlítéssel, de nem járt sikerrel.

A 11 fordulóban 8 győzelmet és 3 döntetlent jegyző Leipzig vezeti a Bundesligát, és ha a Dor6tmund szombaton pontot vagy pontokat lop a Bayern Münchentől, az élen is marad.

BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–3 (Kampl 1., Brandt 45., ill. Baumgartlinger 4. – öngől, Forsberg 67., Orban 81.)