Bundesliga: gólzáporos meccsen győzte le a Dortmund a Leverkusent

2021.09.11. 17:29
Erling Haaland ismét főszerepet játszott (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a Ferencváros El-csoportellenfele, a Leverkusen 4–3-ra alulmaradt a Dortmunddal szemben, amelynek színeiben duplázott Erling Haaland. A Mainz kezdőjében nem kapott helyet Szalai Ádám, de a 60. percben szerephez jutott, és idegenben 2–0-ra felülmúlták a Hoffenheimet. Sallai Roland a 72. percig pályán volt a Freiburg Köln elleni mérkőzésén, csapata pedig a 89. percben esett öngóllal 1–1-es döntetlent ért el.

LEVERKUSEN–DORTMUND 3–4

A Bayer Leverkusen kezdőcsapata: Hradeczky – J. Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker – R. Andrich, Demirbay, M. Diaby, F. Wirtz, Paulinho – Schick

A Ferencváros játékosainak alaposan fel kell készülniük a jövő hét csütörtöki, Leverkusen elleni El-csoportmeccsre, ugyanis a „gyógyszergyáriak” kitűnően igazoltak a nyári átigazolási időszakban (többek között megszerezték a tehetséges francia támadót, Amine Adlit a Toulouse-tól, vagy éppen Mitchell Bakkert a PSG-től). Noha már alapból is nagyon erős a keretük, amelynek összértéke a Transfermarkt adatai szerint 352.75 millió euróra rúg.

Az első félidőben nem unatkozhattunk: a Leverkusen már a 9. percben megszerezte a vezetést Florian Wirtz révén, ám a játék képe alapján korántsem lehettek nyugodtak a hazai drukkerek, hiszen többször veszélyeztetett a Dortmund is.

Az ég kék, a fű zöld, Erling Haaland pedig gólt szerez – lassan már biztosnak vehető, hogy a norvég kiválóság betalál a soron következő meccsén, így tett a 37. percben is, amikor a csapatkapitány, Lukas Hradecky kapujába fejelt. Az egyenlítés után két perccel a dortmundiak másik szupertehetsége is megcsillogtatta tudását: a 18 esztendős Jude Bellingham ugyanakkor hiába lőtt a hálóba, a játékvezető szabálytalanság miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

Az Európa-bajnokságon a cseh színekben tündöklő, a kontinenstorna társgólkirálya, Patrik Schick a félidő végére is tartogatott egy „kis” izgalmat, a 45. percben vezetést szerzett B04-nek.

A szünet után ott folytatta a két csapat, ahol abbahagyta, továbbra is a támadójáték dominált. Haaland a 49. percben az előkészítői képességeit csillogtatta meg, amikor az ellenféltől 2019-ben szerződtetett Julian Brandt elé tálalt, aki higgadtan lőtt a jobb felső sarokba.

A csapatok nagyon kevés figyelmet fordítottak a védekezésre, az 55. percben ismét megszerezték a vezetést a „gyógyszergyáriak”. A kétszeres francia válogatott Moussa Diaby előbb luftot rúgott, majd a blokkolni igyekvők között ellőtte a labdát, amely a jobb alsóban landolt. A 71. percben a portugál válogatott Raphael Guerreiro egyenlített, nem sokra rá pedig Erling Haaland duplázott (egyben győztes gólt szerzett), miután a játékvezető tizenegyest ítélt a videobíró segítségével. A norvég már ötgólos a Bundesliga mostani kiírásában.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

HOFFENHEIM–MAINZ 0–2

Számítani lehetett arra, hogy Szalai Ádám csak a cserepadon kezd a Mainz idegenbeli, Hoffenheim elleni meccsén. A csatár – aki hétfőn még a mieinket segítette nehézkes, 2–1-es győzelemhez Andorra ellen – nem is volt a kezdetektől a pályán, a mainzi vezetőedző azonban a 60. percben pályára küldte. A segítségével sikeresen vették a hoffenheimi akadályt a vendégek, 2–0-ra nyertek.

FREIBURG–KÖLN 1–1

Szalaival ellentétben Sallai Roland kezdőként kapott lehetőséget a Freiburg hazai mérkőzésén, majd a 72. percben lecserélte Christian Streich vezetőedző, aki továbbra is veretlen, mivel csapata a 89. percben öngóllal egyenlíteni tudott a 74. percben tíz emberre fogyatkozó kölniek ellen.

FÜRTH–WOLFSBURG 0–2

A listavezető Wolfsburg továbbra is hibátlan maradt, ezúttal a Fürthöt múlta felül, méghozzá az idén nyáron a Manchester Citytől szerződtetett német utánpótlás-válogatott, Lukas Nmecha és a Bundesliga elmúlt idényében 20 gólt szerző Wout Weghorsttalálatával.

RB LEIPZIG–BAYERN MÜNCHEN 1–4

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Freiburg–Köln 1–1
(Czichos 89. – öngól, ill. Modeste 34.)
Fürth–Wolfsburg 0–2 (Nmecha 10., Weghorst 91.)
Hoffenheim–Mainz 0–2
(Burkardt 21., Ingvartsen 77.)
Leverkusen–Borussia Dortmund 3–4
(F. Wirtz 9., Schick 45+1., Diaby 55., ill. Haaland 37., 77., Brandt 49., Guerreiro 71.)
Union Berlin–Augsburg 0–0

RB Leipzig–Bayern München 1–4 (Laimer 58., ill. Lewandowski 12. – 11-esből, Musiala 47., L. Sané 54., Choupo-Moting 90+2.)

1. Wolfsburg 4 4 6–1 +5 12
2. Bayern München 4 3 1 13–4 +9 10
3. Borussia Dortmund 4 3 1 13–9 +4 9
4. Mainz 4 3 1 6–2 +4 9
5. Freiburg 4 2 2 6–4 +2 8
6. Bayer Leverkusen 4 2 1 1 12–6 +6 7
7. 1. FC Köln 4 2 1 1 8–6 +2 7
8. Union Berlin 4 1 3 5–4 +1 6