Bundesliga: Gnabry parádéja, kiütéssel győzött a Bayern

R. P.R. P.
2021.12.14. 20:23
Gnabry: három gól, két gólpassz (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában a Bayern München 5–0-ra legyőzte a VfB-t Stuttgartban. Serge Gnabry három góllal és két gólpasszal vette ki részét az idegenbeli sikerből, de Robert Lewandowski sem adta két gólnál alább.

A Bayern feltolt védekezése ellen nem sok esélye volt a hazaiaknak, bár a Stuttgart sokáig tartotta magát, és olykor ellentámadásokat is vezetett, amelyek azért magukban hordozták a veszélyt. Csakhogy a 40. percben Serge Gnabry gyönyörűen ívelt lövéssel megszerezte a vezetést a bajoroknak.

A második félidő elején Gnabry duplázott, nagyszerű csel után lőtt a hálóba.

És innentől nem volt megállás. Ha már Bayern München és góllövés, akkor Robert Lewandowski sem maradhat ki. A lengyel remek labdaátvétellel és befejezéssel csillogtatta meg tudását a 69. percben.

Négy perccel később Lewa is duplázott. Ez volt a295. Bundesliga-gólja, a most futó évadban már a 18. – lehet, hogy az idény végén ismét átírja a gólrekordot?

Csupán egy perc telt el, érkezett Gnabry, és megszerezte harmadik gólját. Három gól, két gólpassz...

Több gólhelyzete is volt a bajoroknak és a Stuttgartnak is, de többet már nem zördült a háló, maradt a 0–5.