A Bayern nem tudott visszajönni kétgólos hátrányból a Frankfurt ellen

R. Gy.R. Gy.
2021.02.20. 15:19
Choupo-Moting (balra) és Haszebe harca a labdáért (fotó: AFP)
A német Bundesliga 22. fordulójában a negyedik helyen álló Frankfurt az éllovas Bayern Münchent fogadta, és az első félidőben remek játékkal kétgólos előnyt szerzett. A második félidőben a Bayern mindent megtett az egyenlítésért, de csak szépítésre futotta az erejéből.
NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Frankfurt–Bayern München 2–1(2–0)
Frankfurt am Main,
Deutsche Bank Park, zárt kapuk mögött. Vezette:Sascha Stegemann
EINTRACHT FRANKFURT: Trapp – Tuta, Hinteregger, N'Dicka – A. Touré, Haszebe, Rode (Ilsanker, 67.), Kosztics – Kamada (Zuber, 90+3.), Younes (Barkok, 74.) – Jovic (Ache, 68). Vezetőedző: Adolf Hütter
BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Süle, J. Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Roca (Goretzka, a szünetben) – L. Sané (J. Martínez, 90.), Choupo-Moting (L. Hernández, 82.), Coman (Musiala, 82.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Kamada (12.), Younes (31.), ill. Lewandowski (53.)

Az utóbbi idők meccsdömpingjétől és a sérülésektől, no meg koronavírus-betegségektől sújtott Bayernre igen nehéz feladat várt, hiszen a Frankfurt jó formában, magabiztosan fogadhatta a bajorokat.

Az első félidőben meg is látszott, hogy kik játszanak hazai pályán. Az Eintracht szinte lefutballozta a pályáról a Bayernt, mert sokkal veszélyesebben játszott, és a gólokkal sem maradt adós.

A meccset a lelátóról figyelte Joachim Löw német szövetségi kapitány is, aki azt láthatta, hogy a német válogatottba visszavágyó Amin Younes úgy fickándozik a pályán, mint hal a vízben. A 12. percben mindjárt kiosztott egy remek indítást Koszticsnak, akinek az átadásából Kamada szerzett vezetést a hazaiaknak. 1–0

A játék képe ezután sem változott, Younes pimasz meglátásával akár kettőre is növelhette volna az előnyét a Frankfurt, hiszen a kapujából elkódorgó Neuert kis híján meglepte a felezővonalról.

Ezt még megúszta a Bayern, de a 31. percben már nem menekülhetett meg a góltól. Ekkor ugyanis Kamada gurított Younes elé, aki egészen lehetetlen pozícióból lőtt óriási gólt a bal fölsőbe. 2–0

A német televíziósok elemzése szerint alig 3 százalék esélye volt Younesnak, hogy betaláljon – sikerült neki.

A 40. percig ténfergett a pályán a bajor csapat, de megrázta magát, és az első félidő utolsó percei egyértelműen a vendégeké voltak.

A második játékrész szinte kizárólag a Bayern Münchenről szólt. Egészen más felfogásban, sokkal nagyobb sebességgel játszottak a bajorok, mint korábban. Beszorult a Frankfurt, és elsősorban a védekezéssel foglalkoztak a hazaiak. Sokáig nem sikerült feltartani a bajorokat, mert az 53. percben Lewandowski volt jó helyen Sané cselezőbemutatója után, és felcsillant a remény az egyenlítésre. 2–1

Az egyenlítésből viszont nem lett semmi, mert hiába került többször is jó helyzetbe Coman vagy fejelt Goretzka, lövöldözött Süle, szaporázta a szélen Sané, újabb gólt nem szerzett a Bayern. Így a Frankfurt megérdemelten nyert, és folytatta remek sorozatát, hiszen a legutóbbi 10 meccséből 8győzelmet aratott egy döntetlen mellett.

Sűrűsödött az élmezőny a Bundesligában, és ha a Leipzig legyőzi a Herthát, akkor két pontra megközelítheti a listavezető Bayernt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, győzött a Frankfurt. 2–1
90+4. perc:
Az utolsó pillanatokban majdnem egyenlített a Bayern, de előbb Hinteregger mentett a saját gólvonala elől, majd Lewandowski feje fölött ment el egy beadás alig néhány centivel.

90+1. perc: Ndicka lökte el Goretzkát egy sárgáért.
90. perc: Kamada maradt nagyon egyedül a Bayern térfelén, inkább Koszticshoz játszott, aki 17 méterről nagyon veszélyes lövést küldött a bal alsó irányába, Neuer azonban bravúrral mentett.
88. perc: Hernández ívelését Musiala fejelte rá 6 méterről, de a labda a léc fölött ment el.
86. perc: Sané lőtt egy kellemetlent 18 méterről, Trapp azonban elkapta a labdát.
84. perc: Röviden szabadítottak fel a frankfurtiak, a kipattantó Süle egyből rálőtte, de gyengén mellé.
80. perc: Megvideózták, és úgy ítélték meg, hogy nem volt tizenegyes.
79. perc: Remekül kontrázott a Frankfurt, Kosztics kiválóan gurított középre, Davies rálépett Ache lábára, ennek talán tizenegyesnek kellett volna lennie...
73. perc: Hosszú idő után a Frankfurt eljutott a Bayern térfelére, de helyzetet nem tudott összehozni.
70. perc: Sané remek beadását Coman 7 méterről rosszul találta el, a labda elgurult a kapu mellett.
67. perc: Nahát! Coman kínálta meg éles szögből Trappot, és bár beadásnak szánta a francia, azért beakadt az volna bizony, ha a hazaiak kapusa nem véd bravúrral.
64. perc: Nyom a Bayern, most Coman beadását küldte mellé fejjel Goretzka.
62. perc:
Bal oldali Bayern-szöglet után Goretzka fejelt mellé. Közben Süle azt reklamálta, hogy lerántották. Hiába.
60. perc: Felpörgette a tempót a Bayern, és Flick edző is nagyon felpörgött, kapott is egy sárgát reklamálásért.
56. perc: Rode rántotta le Comant, kapott egy sárgát.
53. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A BAYERN! Sané a frankfurti tizenhatos jobb oldalánál kicselezett két embert, majd a harmadikat, aztán középre gurított, Lewandowski pedig 5 méterről a kapuba perdített. 2–1
48. perc: Coman
startolt rá egy magas ívelésre, de az ötös bal sarka közeléből nem találta el fejjel a kaput.
46. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+6. perc: Vége az első félidőnek, jó a meccs, két gól az előnye a hazai csapatnak. 2–0
45+5. perc:
Jobb oldali Bayern-szöglet után Süle fejelt méterekkel fölé.
45+4. perc: Kamada suhintotta rá 18 méterről, Neuer elcsípte a jobb alsóba tartó labdát.
45. perc: A kényszerszünet miatt 6 perc a ráadás.
45. perc: Megint Younes cselezgetett a Bayern tizenhatosán belül, majd a lövése lepattant, éppen Touré elé, akinek a lövését Neuer tolta ki a bal sarok elől.
44. perc: Sané tolta meg a frankfurti tizenhatos jobb oldala közelében, majd középre gurított, Choupo-Moting 5 méterről, látványos mozdulattal, sarokkal próbált gólt lőni, de centiméterekkel hibázott.
40. perc: Három Bayern-lövés! Először Kimmich megpattanósát védte Trapp, aztán Coman éles szögből leadott lövését, majd mivel még nem szabadult fel a hazaiak kapuja, Lewandowski is lőhetett, de nem találta el a kaput.
36. perc: Kosztics indult meg Younes indításával, már nagyon nézte, hogy kinek adja be balról, de Süle lábáról szögletre pattant a labda.
34. perc:
A szöglet után Süle fejelt 10 méterről, de Trapp megfogta a labdát.
34. perc: Coman beadni akart, a labda viszontHinteregger lábáról felperdült, és akár be is hullhatott volna a frankfurti kapuba, ha Trapp nem üti ki a léc alól.

31. perc: GÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A FRANKFURT! Kamada futott be egy reménytelennek tűnő labdát, visszagurított Younesnak, aki a tizenhatoson belül megtolta a labdát, majd 14 méterről, balról irgalmatlanul nagy gólt lőtt a bal fölsőbe. Neuer csak nézte. 2–0
29. perc: Kimmich
tört előre, 17 méterről emelni próbált, de ez semmilyen gondot nem okozott Trappnak.
28. perc: Coman
cselezetett Tuta mellett a hazai tizenhatos közelében, majd elesett, de a bíró szerint csak elcsúszott.
27. perc: Rode indította Tourét, aki majdnem elcsípte a labdát az alapvonal előtt, a Bayern tizenhatosán belül, de aztán mégsem...
22. perc: Kiegyenlítettebb lett a küzdelem, mert az első negyedóra egyértelműen az Eintrachté volt.
16. perc: Touré tüzelt 17 méterről, de jócskán mellé.
15. perc: RAVASZ! Younes vette észre, hogy Neuer kint kolbászol a kapujából, és a felezővonaltól megeresztett egy lövést, a labda pedig nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.
14. perc: Younes szép cselekkel az alapvonal közeléből középre adott, Boateng szögletre mentett.
12. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A FRANKFURT! Younes passzolt a bal oldalon beinduló Koszticsnak, aki középre gurított, középen érkezett Kamada, aki 9 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–0
10. perc:
Cserélni kellett a partjelzőt, így folytatódhatott a meccs...
5. perc: A lelátón ott ül Joachim Löw is, aki most azt látja, hogy nem lát semmit. A partjelző ápolása miatt egymással passzolgatnak a játékosok.
5. perc: Megsérült az egyik partjelző, az ő ápolásával telt el némi idő.
4. perc: Elképesztő hazai lehetőség maradt ki! Younes kapott jó passzt 8 méterre a Bayern kapujától Kamadától, egy csellel még nagyobb helyzetbe hozta magát, aztán rosszul lőtt, mert elcsúszott a lövés pillanatában.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Frankfurt piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban, a Bayern tiszta fehérben játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Frankfurt–Bayern mérkőzés a Bundesliga 22. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Bayern München szombaton a Bundesligában az Eintracht Frankfurt otthonában lép pályára, jövő hét kedden pedig a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében az olasz Laziohoz látogat. A mérkőzéseket valószínűleg megrendezik – az viszont kérdés, hogy kik léphetnek ezeken pályára.

A német közegészségügyi hatóságoknak indokolt esetben joguk van karantén alá helyezni egy egyesület vagy egy vállalat tagjait – így a Bayern München labdarúgóit is, akik esetében jelenleg vizsgálat zajlik a szükséges intézkedésekről. Azt kutatják, a játékosok vagy a stábtagok közül kik találkoztak az aktív fertőzöttekkel 15 percnél hosszabban, maszk viselése nélkül.

A bajor klub január végén jelentette be Leon Goretzka és Javi Martínez fertőzöttségét, majd az elmúlt hetekben kiderült: Thomas Müller és Benjamin Pavard is elkapta a vírust.

Pavard nemrégiben ott volt a Bayernnel a klubvilágbajnokságon is, ahol együtt ünnepelhette a győzelmet társaival – kérdéses, hogy már akkor is fertőzött volt-e.

A német hatóságok minden profi labdarúgóklubnál elemzik, kik kerültek kapcsolatba fertőzött játékosokkal, ezt követően pedig egyes személyek számára elrendelhetik a karantént.