Óriási izgalmak végén döntetlen a Bundesliga csúcsrangadóján

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.10.08. 18:20
Modeste (balra) egy nagy helyzetet elhibázott, de végül ő lett a találkozó hőse (Fotó: AFP)
A Bundesliga 9. fordulójának rangadója óriási izgalmakat hozott: a Bayern München már két góllal is vezetett, de a Dortmund nem hagyta magát, és óriásit küzdve, Modeste utolsó másodpercben szerzett góljával 2–2-re mentette a mérkőzést.

BUNDESLIGA
9. FORDULÓ

BORUSSIA DORTMUND–BAYERN MÜNCHEN 2–2 (0–1)
Dortmund,
Signal Iduna Park, 81 365 néző. Vezette: Aytekin
DORTMUND
: A. Meyer – Süle, Hummels (M. Wolf, a szünetben), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Can, Özcan (Adeyemi, 54.) – J. Brandt, Moukoko (Th. Hazard, 89.), Malen (Modeste, 70.).Vezetőedző: Edin Terzic
BAYERN
: Neuer – Pavard, Upamecano, De Ligt (Mazraui, 62.), A. Davies (Stanisic, a szünetben) – Goretzka, Sabitzer (Kimmich, a szünetben) – L. Sané (Choupo-Moting, 82.), Musiala, Mané – Gnabry (K. Coman, a szünetben).Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző
: Moukoko (74.), Modeste (90+5.), ill. Goretzka (33.), L. Sané (53.)
Kiállítva: K.Coman (90.)

Legutóbb 2018-ban tudott hazai pályán bajnokit nyerni a Dortmund a Bayern München ellen, ezen sorozat megszakítására a fekete-sárgáknak szombaton esélyük nyílt, hiszen a címvédő bajorok eddig finoman szólva sem remekeltek a bajnokságban.

A találkozó kezdetén a játékvezető igyekezett megfékezni az indulatokat, a 14. percben Bellingham sárga lapja már a harmadik volt a sorban. Veszélyes helyzet sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki, de talán elmondható, hogy – ha csak kicsivel is, de – a Dortmund játszott fölényben. A vezetést mégis szinte a semmiből a vendégek szerezték meg, a 33. percben Musiala passza után Goretzka lőtt a jobb alsóba. Az első félidő legnagyobb hazai helyzetét Malen neve mellé jegyezhettük fel, de Neuer eszén nem tudott túljárni a holland.

A szünetben mindkét csapat cserélt, a bajorok egyből hármat is. Ez talán kicsit meg is zavarhatta őket, hiszen szinte a középkezdésből a szintén csereként beálló Wolf veszélyeztetett, Neuer ezúttal is résen volt. A 49. percben Mané üres kapu mellé szálló fejese jelezte, hogy a Bayern hiába játszik kapura veszélytelenül, mégis bármikor képes lehet újabb gólok szerzésére. Az 53. percben érkezett is az újabb bajor találat, Sané 17 méterről lőtte ki a jobb alsót.

Már-már úgy tűnt, hogy a müncheni csapat behúzza a mérkőzést, de a Dortmund nem adta fel, és óriási hajrát produkált. A 74. percben Moukoko révén született meg a hazaiak szépítő találata, ezzel a német lett a legfiatalabb dortmundi, aki valaha betalált a Bayern kapujába. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadtak a hazaiak, még Meyer kapus is percekig Neuer kapuja előtt tartózkodott. Az ötperces hosszabbítás utolsó másodperceiben aztán igazi hangrobbanás rázta meg a Signal Iduna Parkot, Schlotterbeck beadásából Neuer helyezkedési hibája után Modeste fejelt 2 méterről a kapuba. Őrült hajrá végén egyenlített a Dortmund, a látottak alapján nem érdemtelenül. 2–2

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
KORÁBBAN
Augsburg–Wolfsburg 1–1
(Gummy 55., ill. Gerhardt 27.)
Leverkusen–Schalke 4–0 (Diaby 38., J. Frimpong 41., 52., Paulinho 90.)
Mainz–RB Leipzig 1–1 (Ingvartsen 45., ill. Nkunku 80.)
Bochum–Eintracht Frankfurt 3–0 (P. Hofmann 71., Ndicka 88. – öngól, Förster 90+1.)
Hoffenheim–Werder Bremen 1–2
(Dabbur 33., ill. Ducksch 12., Füllkrug 87. – 11-esből)

18. Bochum91178–23–154

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük a figyelmüket!

A 95. percben jött a dortmundi dráma, Modeste tudott egyenlíteni (Fotó: AFP)

90+5. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Dortmund! Mindent egy lapra feltéve támadott a Dortmund, Adeyemitől Schlotterbeck elé került a labda, Neuer rosszul lépett ki, Schlotterbeck az alapvonal közeléből középre ívelt, ahol az érkező Modeste 2 méterről a kapuba fejelt. 2–2!

90+2. perc: Sané és Adeyemi akaszkodott össze egymással, mindketten sárga lapot kaptak.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás!

90. perc:Coman rúgta meg Adeyemit, amiért megkapta második sárga lapját, piros.

89. perc: Cserélt a Dortmund, Moukoko helyére Hazard érkezett.

83. perc: MI MARADT KI!?Adeyemi a szélen megverte Stainisicset, majd remekül középre passzolt, de Modeste nem találta jól a labdát az ötösön belül, így Neuer bravúros mozdulattal védeni tudott.

82. perc: Cserélt a Bayern, Choupo-Moting érkezett Sané helyére.

77. perc: Coman buktatta Wolf-t, sárga lap.

74. perc: GÓÓÓÓL! Moukoko ugratta ki remekül Modestet, aki visszajátszotta csapattársához a labdát, a fiatal dortmundi pedig 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–2!

70. perc: Cserélt a Dortmund, Modeste érkezett Malen helyére.

64. perc: Közel jártak az újabb gólhoz a vendégek, de Sané passza után Musiala lövését Meyer nagy bravúrral hárította.

62. perc: Cserélt a Bayern, Mazraoui érkezett De Ligt helyére.

57. perc: Goretzka csúszott rá Moukoko lábára, sárga lap.

54. perc: Cserélt a Dortmund, Özcan helyére Adeyemi érkezett.

53. perc: GÓÓÓÓL! Musiala passza után Sané egy testcsellel megverte védőjét, majd 17 méterről a jobb alsóba lőtt, Meyer csak beljebb segíteni tudta a labdát. 0–2!

49. perc: Kimmich kapu elé ívelt labdáját Goretzka fejelete vissza Manéhoz, a szenegáli azonban az üres kapu mellé fejelt.

48. perc: Egy szöglet után kifejelt labdát Guerreiro lőtt a kapu fölé.

46. perc: NEUER BRAVÚR! A csereként beállt Wolf lőtt kapura 19 méterről a bal oldalra mozduló Neuer nagy bravúrral még visszanyúlt középre, és a léc fölé ütötte a labdát.

A szünetben mindkét csapat cserélt. A Dortmundban Hummels helyére Wolf állt be. A Bayern hármat cserélt, Kimmich érkezett Sabitzer, Coman Gnabry és Stanisic Davies helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás az első félidő végén.

40. perc: Can buktatta hátulról Gnabry-t, sárga lap.

36. perc:Brandt ugratta ki Malent, de a holland 10 méteres lövését a kilépő Neuer könnyedén fogta.

33. perc: GÓÓÓÓL! Musiala passzolt Goretzkához, aki 18 méterről mesterien kilőtte a jobb alsót! 0–1

30. perc: Moukoko passzolt Guerreirohoz, aki a 16-os sarkától vette célba a kaput, Neuer nagy bravúrral védte a léc alá tartó erős lövést.

21. perc: Malen kapott labdát, majd viszonylag szabadon eljutott a vendégek 16-osáig, 15 méterről kapura lőtt, de a labda a védők lábáról szögletre pattant.

14. perc: Paprikás hangulatban indult a találkozó, most Bellingham csúszott rá Musiala lábára, ismét villant a sárga.

11. perc: Újabb sárga lap villant, De Ligt kapta, amiért rátartott Bellingham lábára.

A forduló előtt azonos pontszámmal állt a két csapat a tabellán, mindketten egyaránt 15-15 pontot gyűjtöttek eddig a bajnokságban.

2. perc: Sabitzer rúgta meg Malen lábát, sárga lap.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Bayern München indította útjára a labdát.

A találkozóval kapcsolatos beharangozó cikkünketITTolvashatják.

A hétközi Bajnokok Ligája fordulóban mindkét csapat magabiztos győzelmet aratott. A Dortmund Sevillában nyert 4–1-re, míg a Bayern hazai pályán gurított egy ötöst a cseh Plzen kapujába.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Bundesliga csúcsrangadója a Dortmund–Bayern összecsapás!