Bundesliga: december óta először kapott ki a Frankfurt

K. T. I.K. T. I.
2021.02.26. 22:27
Gebre Selassie (jobbra) gólját elsőre elvette az asszisztens, utána viszont visszaadta a videobíró (Fotó: AFP)
Megszakadt az Eintracht Frankfurt 11 meccses veretlenségi sorozata a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A Werder Bremen hazai pályán 2–1-re nyert Adi Hütter együttese ellen.

André Silva újabb diadalmeneteként indult a találkozó. A portugál támadó Filip Kosztics átadásából már a 9. percben bevette a brémai kaput (0–1). Ez volt a 10. találata a bajnokságban a naptári évben – ezzel a legtöbb gólnál jár a Bundesligában. Persze Koszticsot sem kell félteni, nála több gólpasszt sem adott senki a 2021-es évben – nyolcnál jár.

A fordulópontot a második félidő eleje jelentette: Theodor Gebre Selassie kapott remek keresztlabdát a 16-os előterében, a becsúszó védőről is jó irányba pattant számára a labda, így 13 méterről magabiztosan lőhetett a kapuba. Apró szépséghiba, hogy a gólt elsőre az asszisztens érvénytelenítette – aztán viszont a cseh válogatott labdarúgó legnagyobb örömére a VAR visszaadta (1–1).

A brémaiak közt péntek este aligha akad olyan, aki a videobírót szidva tér nyugovóra, erről a 62. perc gondoskodott végképp. Ezúttal Joshua Sargent kapott labdát a leshatáron, és a jobb alsóba helyezett, hogy előbb beintsék a lest, majd a VAR-szoba segítségével mégis szabályosnak ítéljék a gólt (2–1).

A Frankfurt 2020 decembere óta először kapott ki a bajnokságban. A brémaiakat megelőzően a Wolfsburg tudta legyűrnie Adi Hütter legénységét, amely a Bundesliga-idényben mindössze harmadszor talált legyőzőre.