Bundesliga: csodagólok és elrontott panenkázás után győzött a BVB

2017.09.30. 17:36
Andrij Jarmolenko góllal és gólpasszal járult hozzá a Dortmund sikeréhez (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 2–1-re legyőzte idegenben az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában, ezzel biztos, hogy a többi mérkőzés eredményétől függetlenül a játékhét után is vezeti majd a tabellát.

Nem sokat kellett várni az összecsapás első góljára, a negyedik percben egy szöglet után Andrij Jarmolenko elé került a labda, aki a kapunak háttal állt három méterre, gondolt egy merészet, sarkazott egy óriásit, a labda pedig egy lábon irányt változtatva a kapuban kötött ki (0–1).

A tizenegyedik percben Francisco Caiuby révén egyenlítettek a hazaiak: az augsburgi támadó egy bal szélről érkező beadás után senkitől sem zavartatva fejelhetett közvetlen közelről a Dortmund kapujába (1–1).

De hogy az Augsburg ne sokáig örülhessen, a 23. percben Kagava Sindzsi volt eredményes, amivel ismét előnybe került a BVB – a vendégek labdát szereztek egy bődületes hiba után, Jarmolenko középre gurított passzából pedig Kagava 14 méterről, csodálatos mozdulattal, a labda alá nyesve a kapu jobb oldalába pörgetett (1–2).

Kagava a 38. gólját szerezte a német élvonalban, ezzel ő a legeredményesebb japán a Bundesligában.

A második félidőre visszavett a Dortmund, nem erőltette igazán a támadójátékot. A 79. percben így is büntetőhöz jutott, amelyet azonban Pierre-Emerick Aubameyang kihagyott… de még hogy!

A gaboni támadó szerencséjére az elbaltázott panenkázása nem került pontokba a Dortmundnak, amely megtartotta minimális előnyét, s 2–1-re legyőzte az Augsburgot, így az előnye – legalábbis egyelőre – öt pontra nőtt az élen a második Hoffenheimmel szemben.

A TÖBBI PÁLYÁN
Simon Terodde, a Stuttgart játékosa első labdaérintéséből gólt szerzett, s ezzel egyenlített az Eintracht otthonában, pechére azonban nem sokat ért ezzel, a Frankfurt ugyanis a hosszabbítás negyedik percében begyötörte a mindent eldöntő találatot, mindezt emberhátrányban. A Mönchengladbach–Hannover meccsen egy késői büntető döntött, míg a Wolfsburg és a Mainz nem bírt egymással.

A Hannover összecsapásán egyébként csúcsdöntés történt – Ihlas Bebou, az együttes togói támadója 35.25 kilométer per órával sprintelt, ami a jelenlegi Bundesliga-idényben a leggyorsabb.