Bundesliga: csak ikszelt a Wolfsburg, így maradt harmadik a Frankfurt

2021.02.14. 20:00
Ikszelt egymással a Wolfsburg és a Mönchengladbach (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Frankfurt 2–0-ra győzte le hazai pályán a Kölnt, míg a Wolfsburg 0–0-s döntetlent játszott otthon a Mönchengladbach ellen.

Frankfurt–Köln 2–0

A hazaiak uralták a teljes első félidőt, de gólt ekkor még nem szereztek. A szünet után aztán 12 percet kellett várni a frankfurti vezetésre:egy blokkolt lövés után került André Silva elé a labda, aki közelről átemelte a kapus felett a labdát (1–0).

Ezt követően a Köln nem tudott igazán feljebb kapcsolni, a 79. percben pedig Obite Evan N'Dicka megszerezte a hazaiak második gólját (2–0). A Frankfurt zsinórban negyedik bajnokiját nyerte meg, és már harmadik a tabellán, jobb gólkülönbségének köszönhetően.

Wolfsburg–Mönchengladbach 0–0

Csak a gól hiányzott. Intenzív mérkőzést játszott egymással a két csapat: együtt összesen 30 lövéssel próbálkozott, tíz pedig a kapukat is eltalálta, de egy sem ment be. A Wolfsburg ezzel maradt a tabella negyedik helyén, míg a Mönchenglabach jelenleg csak a hetedik.

KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–2 (Sancho 24., Haaland 81., ill. Dabbur 31., Bebou 51.)
Bayer Leverkusen–Mainz 2–2 (Alario 14., Schick 84., ill. Glatzer 89., Stöger 90+2.)

VfB Stuttgart–Hertha BSC 1–1 (Kalajdzic 45+2., ill. Netz 82.)
Werder Bremen–Freiburg 0–0
Union Berlin–Schalke 0–0