Bundesliga: Chicharito és Kiessling kegyetlenül végzett a Gladbachhal

2015.12.12. 20:47
Véget ért a Borussia Mönchengladbach nagy szériája a német labdarúgó Bundesligában: André Schubert irányításával a Gladbach még nem szenvedett vereséget a bajnokságban, most igen – 5–0-ra kapott ki a Bayer Leverkusentől.

Az első félidőben még semmi sem utalt arra, hogy a Leverkusen földbe döngöli ellenfelét: Stefan Kiessling ugyan megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de az 1–0 nem tűnt behozhatatlan hátránynak, főleg az önbizalommal teli Gladbach-játékosoknak.Stefan Kiessling ugyan megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de az 1–0 nem tűnt behozhatatlan hátránynak, főleg az önbizalommal teli Gladbach-játékosoknak.

Egyenlítés helyett viszont összeomlás jött: a 63. és a 76. perc között Javier „Chicharito" Hernández háromszor is betalált, miközben Kiessling is beköszönt egyszer; a Mönchengladbach tízmérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozatának nagyon csúnya vége lett (5–0). Az eredmény azt jelenti, hogy a Darmstadtot kiütő Hertha BSC a dobogón marad.