A Dortmund kiütötte a Frankfurtot, s feljött a második helyre!

2020.02.14. 20:25
A csapatkapitány Piszczek (jobbra) gólja megroppantotta a Frankfurtot (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 22. fordulójának nyitó, pénteki mérkőzésén a Borussia Dortmund 4–0-s győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt felett a Signal Iduna Parkban. A BVB kiütéses sikerével az RB Leipziget megelőzve a második helyre lépett előre a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 4–0 (Piszczek 33., Sancho 50., Haaland 54., Guerreiro 74.)

Az Eintracht Frankfurt formája ugyan „fenyegetőnek tűnt” – a vendégek legutóbbi öt tétmérkőzésükön veretlenek maradtak, négyet meg is nyertek –, ám ez a fenyegetés vajmi kevéssé materializálódott a Signal Iduna Parkban. Az Eintracht támadójátéka az első félidőben egyáltalán nem állt össze, s hiába volt a jól szervezett védekezés (és a kevés helyzet), a Dortmund egy átlövéssel így is előnybe tudott kerülni.

Érdekes módon a házigazda tiszta ziccert tán egyet sem tudott kialakítani az első félidőben, maradtak így a távolabbi kísérletek: Raphaël Guerreiro a 9. percben szabadrúgásból a bal oldali kapufára csavart, s a vezetést is egy jól eltalált lövés hozta meg. A 33. percben Guerreiro erős, igen jó beadása zavart okozott a frankfurti védelemben, a hosszún Asraf Hakimi begyűjtötte a labdát, okosan visszagurított, a csapatkapitány, Lukasz Piszczek pedig kilőtte a tizenhatos vonaláról a bal alsó sarkot (1–0). Őt sem látjuk gyakran gólt szerezni!

A Frankfurt cserélt a szünetben (Mijat Gacsinovics helyére beállt Bas Dost), de mielőtt a holland támadó bármit alakíthatott volna, növelte előnyét a Dortmund. Az 50. percben Axel Witsel kitűnő labdával szöktette a bal szélen Jadon Sanchót, aki egy csellel „világgá küldte” a keresztezni akaró David Abrahamot, majd könnyedén a rövid sarokba lőtt (2–0). Sanchónak ez volt a 13. bajnoki gólja a 2019–2020-as idényben, már felülmúlta előző évadbeli teljesítményét.

Ha ettől még nem „feküdt volna meg” az Eintracht, az 54. percben jött a következő csapás. A remekül futballozó Guerreiro hozta ki a labdát, majd Hakimi–Sancho összjátékkal folytatódott a támadás, végül Hakimi passzát Erling Haaland rúgta közelről az üres kapuba (3–0). Öt Bundesliga-mérkőzés, nyolc gól – ilyet sem láttunk még a liga történetében, ismét át kellett írni a bajnokság rekordjainak könyvét!

A Dortmund a gyilkos erejű attak után kicsit visszafogta magát, de nem állt le, s a 74. percben a negyedik gólt is megszerezte: pocsék felszabadítás után a mezőny legjobbja, Guerreiro 18 méterről, ballal a kapuba ágyúzta a labdát (4–0). Klassziskülönbség volt a két csapat között, a Borussia Dortmund ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győzött, s jobb gólkülönbségével az RB Leipzig elé lépett, valamint egy pontra megközelítette a listavezető Bayern Münchent.

Persze a riválisok még a hétvégén következnek. Az Eintracht szép veretlenségi sorozata csúnya véget ért – de a frankfurtiak hozzászokhattak már ehhez, mert egymás után kilencedszer kaptak ki Dortmundban.

1. Bayern München 21 13 4 4 58–23 +35 43
2. Borussia Dortmund 22 12 6 4 63–32 +31 42
3. RB Leipzig 21 12 6 3 53–25 +28 42
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38–23 +15 39
5. Bayer Leverkusen 21 11 4 6 35–27 +8 37
6. Schalke 21 9 8 4 32–27 +5 35
7. Hoffenheim 21 10 3 8 31–32 –1 33
8. Freiburg 21 9 5 7 30–30 0 32