Csodálatos rangadó, Dortmund-diadal a Bayern ellen!

2018.11.10. 18:25
Reus több ziccert is kihagyott, de duplája kulcsfontosságú volt (Fotó: AFP)
Csodálatos mérkőzést játszott a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában a listavezető Borussia Dortmund és a rekordbajnok Bayern München: az első félidőt magabiztosan uraló vendégek kétszer is előnybe kerültek, ám végül a BVB nyerte meg az őrült iramú, fantasztikus színvonalú találkozót 3–2-re.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayern München 3–2 (0–1)

Dortmund, Signal Iduna Park, 81 365 néző. Vezette: Gräfe
Borussia Dortmund:Hitz – Piszczek, Akanji, Zagadou, Hakimi – Witsel, Weigl (Dahoud, a szünetben) – Sancho, Reus, Bruun Larsen (Delaney, 82.) – Götze (Paco Alcácer, 59.). Vezetőedző: Lucien Favre
Bayern München:Neuer – Kimmich, J. Boateng, Hummels (Süle, 65.), Alaba – J. Martínez – Th. Müller (S. Wagner, 82.), Goretzka – Gnabry (Renato Sanches, 74.), Ribéry – Lewandowski. Vezetőedző: Niko Kovac
Gólszerző: Reus (49., 67. – az elsőt 11-esből), Paco Alcácer (73.), ill. Lewandowski (26., 52.)

Hosszú idő óta először fordult elő, hogy a Dortmund előkelőbb helyről várhatta a német klasszikus rangadót, mint a Bayern München – a BVB győzelem esetén hét ponttal megléphetett volna a rekordbajnoktól.

A bajorok az első perctől agresszívabban léptek föl, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, viszont az első óriási helyzetet a Dortmund hagyta ki: a 10. percben Mats Hummels nagyot hibázott, Marco Reus középen kilépve egyedül vezethette kapura a labdát, de a kapu helyett gyámoltalanul Manuel Neuerbe lőtt.

Az ijedelem után a Bayern visszavette az irányítást, és elsősorban a nagyon aktív Franck Ribéry révén veszélyeztetett. A fölény a 26. percben érett góllá: Joshua Kimmich tökéletesen ívelt be jobbról, Robert Lewandowski elszakadt védőjétől, majd az ötösről szép mozdulattal a kapu bal oldalába fejelt védhetetlenül (0–1). Teljesen megérdemelt vezetés! Lewandowski tizenegyedszer vette be volt klubja kapuját, és a dortmundiaknak további rossz hír volt, hogy a Bayern még sosem vesztett bajnoki mérkőzést, ha a lengyel csatár a kapuba talált.

A hatalmas iram a félidő végére csillapodott csak, a BVB valamivel többet tudta birtokolni a labdát, mint a játékrész első felében, ám semmivel sem jutott közelebb ahhoz, hogy feltörje a Bayern védelmét – valamit változtatni kellett.

A második félidő álomszerűen kezdődött, de rémálomszerűen folytatódott a dortmundiak számára: a 49. percben Marco Reus értékesített egy tizenegyest (1–1), amelyet ő maga is harcolt ki; de az 53.-ban ismét a vendégeknél volt az előny, miután Joshua Kimmich beadását Lewandowski közvetlen közelről a kapuba stukkolta (1–2).

Lewandowski két gólt szerzett, az utolsó percben pedig lesről talált be, így nem lett meg az egyenlítés (Fotó: AFP)

A Dortmund rendületlenül ostromolta tovább a Bayern kapuját – és hagyta ki a ziccereket: Reus két ordító lehetőséget rontott el, a csereként bevetett Paco Alcácer egyet, a hazai drukkerek nem hittek a szemüknek. Aztán jött megint Marco Reus, aki Lukasz Piszczek jobb oldali beadását remek mozdulattal, egyből a kapuba küldte – megint döntetlen (2–2)!

A tempó egy pillanatra sem csillapodott, a két csapat a legmagasabb szintű futballal rukkolt ki, valódi reklámja volt a Klassiker a Bundesligának. A következő lépést a Dortmund tette meg: a 73. percben Franck Ribéry labdát vesztett a hazai térfél közepén, a BVB pedig gyilkosan hatékony kontrát vezetett. Paco Alcácer a leshatárról (de nem lesről) lépett ki Axel Witsel remek indításával, majd a vágta végén higgadtan átbökte a labdát a kimozduló Neuer fölött (3–2). Először a mérkőzés során a Dortmund került előnybe!

A BVB a hajrában meg is tartotta az előnyét, Lewandowski csak lesről tudott a lefújás előtt a hálóba találni – a Dortmund 3–2-re győzött fantasztikus mérkőzésen, ezzel pedig négy ponttal vezet a Mönchengladbach és héttel a Bayern előtt.

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Hoffenheim–Augsburg 2–1 (Kramaric 65., Nelson 84., ill. A. Finnbogason 70.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Sahin 59., ill. Pléa 39., 48., 52.)
Freiburg–Mainz 1–3 (Sallai 73., ill. Gbamin 6., Mateta 18., Onisiwo 75.)
Fortuna Düsseldorf–Hertha BSC 4–1 (Uszami 51., Hennings 63., Raman 84., 92., ill. Selke 88.)
Nürnberg–VfB Stuttgart 0–2 (Baumgartl 68., Thommy 82.)

PÉNTEKI EREDMÉNY
Hannover–Wolfsburg 2–1 (Maina 31., Bebou 62. – 11-esből, ill. Weghorst 82. – 11-esből)