A listavezető Union Berlin kikapott a sereghajtó otthonában!

2022.10.23. 15:25
Fotó: AFP
A német Bundesliga 11. fordulójában a sereghajtó Bochum 2–1-re megverte odahaza az éllovas Union Berlint, a Hertha pedig izgalmas hajrá végén nyert 2–1-re a Schalke ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Bochum–Union Berlin 2–1 (0–0)
Bochum,Vonovia Ruhrstadion,25 460néző.Vezette:Aytekin
Bochum:
Riemann – Gamboa (Oermann, 87.), Masovics, Ordec, Danilo Soares – Losilla, Förster (Sztafilidisz, 79.), Stöger, Antwi-Adjei (Osterhage, 79.), Osei-Tutu (Holtmann, 65.) – P. Hofmann (Ganvoula, 65.).Vezetőedző:Thomas Letsch
Union Berlin:
Rönnow – Jaeckel, Knoche, Diogo Leite – Trimmel (Starke, 71.), R. Khedira, Giesselmann (Ryerson, 73.), Schäfer, Haberer (M. Pantovics, 20.) – Jordan (Behrens, 73.), S. Becker (Leweling, 73.).Vezetőedző:Urs Fischer
Gólszerző:P. Hofmann (43.), Holtmann (72.), ill. M. Pantovics (90+3.)

A Bundesliga éllovasaként érkezik az Union Berlin a sérülések miatt kissé tartalékos, a táblázat utolsó helyén álló Bochumhoz, és az idevágó statisztikák alapján nagy valószínűséggel győztesként utazik haza – írták a mérkőzés előtt, de a valóság alaposan rácáfolt a várakozásokra és a matematikára.

Telt ház, remek hangulat fogadta a csapatokat, és végig veszélyesebben, lendületesebben, elszántabban játszott a Bochum, amely mindkét félidőben szerzett egy-egy gólt. Előbb Philipp Hofmann fejelt az ötösről a kapuba, majd a csereként pályára lépő Gerrit Holtmann volt eredményes tankönyvbe illő kontra végén.

Egyenlíthetett volna a berlini csapat, a nyáron a Bochumtól leigazolt Milos Pantovics büntetőjét védte azonban a tizenegyesölő Manuel Riemann (a karrierje során harminc 11-est védett már), és ugyan a szerb bombagóllal javított a ráadásban, de ez csak a szépítésre volt elegendő.2–1

Schäfer András végigrobotolta a mérkőzést, rengeteget futott, sokat és jó hatékonysággal passzolt.

Az esti mérkőzésen a Hertha gól nélküli első félidőt követően 2–1-re győzött a Schalke ellen Berlinben. A hazaiak Lucas Tousart távoli lövésével szereztek vezetést a 49. percben – kellett hozzá a Schalke kapuját nem túl hatékonyan őrző Alexander Schwolow hibája is. A vendégek aztán öt perccel a vége előtt Florent Mollet révén egyenlítettek, de nem örülhettek az egy pontnak, mert három perccel később Wilfried Kanga higgadtan értékesített ziccerének köszönhetően megnyerte a meccset a Hertha, amelybe egyébként Dárdai Márton csereként a 91. percben állt be.

AZ ESTI MÉRKŐZÉSEN
Hertha–Schalke 2–1 (Tousart, 49., Kanga 88., ill. Mollet 85.)

18. Schalke1113711–26–156

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Büntető? Nagyot esik a 16-oson belül Behrens, de tovább!

90+3. PERC HATALMAS GÓL MILOS PANTOVICSTÓL, kissé balról, 12-ről ballal irgalmatlan nagy erővel a rövid felsőbe lő Ryerson jobb oldali, jobblábas beadása után.

90+2. perc Mesovics repül az ötös jobb sarkán jobba kapura lövőRyerson elé.

88. perc Jaeckel ível távolról a hazai kapushoz.

87. perc Tim Oermann be, Gamboa jól játszott, de elfáradt.

81. perc Kissé jobbról, 10-ről Leitébe lő Holtmann, jobbal.

79. perc Patrick Osterhage Adjeit, Konsztantinosz Sztafilidisz Förstert váltja.

78. perc Tim Skarke nagyot rúg Försterbe, sárga lap.

Pantovics a nyáron igazolt Bochumból Berlinbe...

Csak ebben a Buli-idényben ez volt a negyedik megfogott büntetője.

Reimann a karrierje során harminc 11-est védett ki, és 55-ször találtak be csak a kapujába ilyen módon! Fantasztikus statisztika.

78. perc RIEMANN eléri a bal alsó előtt Pantovics jobblábas lövését!

VAR! Masovics ugyanis nagyot lökött Behrensen az ötösön Ryaerson szöglete után. ÉS BÜNTETŐ!

75. perc Egy szöglet után Ganvoula az eleső Leite bal lábán landol, ápolás.

Holtmann volt német U-válogatott, de felnőttként a Fülöp-szigetek nemzeti 11-es erősíti.

72. PERC ITT EGY GÓL, remek hazai akció végén az ötös jobb sarka elől, tíz méterről GERRIT HOLTMANN a jobb alsó sarokba lő Adjei balról jövő, lapos passza végén. Egy berlini szabadrúgás után gyönyörű akciót vitt végig a Bochum! 2–0!

71. perc Trimmel le, nem lesz több vendégcsere, 21-essel Tim Skarke áll be.

70. perc Sárga lap a Holtmannt visszahúzó Julian Ryersonnak. Idénybeli első sárga lapja.

66. perc Veszélyes hazai beadások, de Leitéék mindig odaérnek a legfontosabb pillanatokban.

65. perc Gerrit Holtmann Tutut, Silvere Ganvoula Hofmannt váltja a hazaiaknál.

63. perc Hármas vendégcsere: Kevin Behrens Jordant, Julian Ryerson Giesselmannt, Jamie Leweling Beckert váltja.

62. perc LÉC! Förster passzát Tutu jobbal a lécre vágja középről, 13 méterről. Rönnow tehetetlen volt.

61. perc Becker indítása után Pantovics kissé balról, 11-ről jobbal a bal alsó mellé tekeri a labdát!

A Bochumé per pillanat a Bundesliga legrosszabb védelme (27 kapott gól) és legrosszabb támadósora (a mostanival is csak 10 szerzett gól) ebben a szezonban. Most a liga legjobb védelme ellen volt eredményes a VfL, ez a berliniek 7. kapott gólja, 11 forduló alatt.

ÓMEN... Az előző olyan 12 meccsből, amikor az első az utolsóval találkozott, egy kivétellel mindig az éllovas nyert. A kivétel a Lipcsét megverő Ingolstadt volt, 2006-ban, egy nullára győzve.

50. perc Mezőnyharccal.

46. PERC FOLYTATJUK!

A magyar középpályás 14-szer passzolt ma, 80 százalékos pontossággal. 23-szor ért labdába, és egyszer sem szabálytalankodott.

Taiwo Awoniyi 2

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Schäfer ballal a léc fölé lő a 16-os elől.

Hofmann: 13 meccs az idényben, 4 góllal és 3 gólpasszal. Ez a 9. meccse az UB ellen, és az első kanadai pontja!

43. PERC VEZET A BOCHUM, a jobb oldali, ballábas Förster-szögletet a kapu jobb alsó sarkába fejeli középről, öt méterről PHILIPP HOFMANN! Jaeckel elől: 1–0!

43. perc Tutu ballal a léc alá lőne 21-ről, kissé balról, de véd szép robinzonáddal Rönnow.

Nem ért 11-est az eset, de nem sokkal maradt le a labdáról az ötös bal sarkára berepülő ghánai válogatott szélső.

41. perc Nagyon szép, sokpasszos akció, Gamboa ad jobbról jobbal középre, az ötösön eltűnik Trimmel mellett Adjei... tovább! Megúszta az Union.

36. perc Trimmel-korner jobbról, jobbal 13-ról a bal alsóba lőne Jordan, de véd vetődve Riemann. Bravúrral, mert a labda megpattant az ötösön egy védőn.

A Bochumnak 10 meccsen négy pontja van, ami negatív klubrekordja a Bundesligában, a korábbi csúcs 7 pont volt ennyi forduló alatt. És a mai meccs után is marad a kieső helyen.

35. perc Paul Jaecker gáncsolja a felezőnél a villámgyorsan meginduló Tutut. Sárga lap.

30. perc Schäfer indítja egy csel után a csapatkapitányát, Trimmelt, akinek a beadása azonban elkerüli Beckert.

28. perc Gamboa már középen, nagyot rúg a Schäfer indította Pantovicsba.

27. perc Jobbal középre tekeri a labdát Gamboa, Hoffmann az ötös bal sarkáról a kapus kezébe fejeli a labdát. Nagy erővel.

26. perc Giesselmann rúgja fel a jobb szélen a Tutu indította Adjeit.

Az amerikai csatártársa ma a surineme-i Sheraldo Becker, aki neves család tagja: egyik unokatestvére a 19-szeres holland válogatott Luciano Narsingh, egy másik pedig az egyszeres válogatott Javairo Dilrosun, akit a nyáron 4 millió euróért adott el a Hertha a Feyenoordnak. Becker sokszoros holland U-válogatott, Ajax-nevelés.

Jordannak nagy köszönet, hogy erre a névre váltott hivatalosan is a Theoson-Jordan Siebatcheu-ról.

21. perc
Soares labdát szerez a 16-os jobb sarkán, ballal középre ad, Jordant megelőzi ismét a kétszeres szerb válogatott bekk, Masovics.

20. perc Milos Pantovics váltja.

Haberer cserét kér.

18. perc Trimmel ad be Détári-szögből, Jordan elesik Masovics ölelésében a kapu előtt... tovább!

Megúszta.

17. perc Haberert szereli acélkemény becsúszással a bal oldalon Ivan Ordec. A VAR szerint nem lesz piros? Nyújtott lábbal érkezett az ukrán, bokára.

Sem a 33-szoros válogatott Bernd, sem a legendás Karlheinz nem rokona a hazai 10-esnek.

15. perc Förstert ápolni kell, összeugrott fejelés közben Tutuval, saját csapattársával. Már jobban van.

14. perc Hazai helyzet! Hofmann remek indítása után Förster lő ballal az elévetődő Leitébe az ötös bal sarkáról.

9. perc
Khedira passzát szögletre menti Gamboa, de rossz a beadás.

6. perc Adjei bal oldali beadása is az övé.

5. perc Kétszer is jól avatkozik közbe az ötös előtt Leite, Osei-Tutu nagy bánatára. Stöger szögletét kiüti az ötösről Hoffmann elől a berlini kapus, Rönnow.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek piros-fehér mezben és piros nadrágban. Telt ház.

Kellemes őszi idő, remek a hangulat, énekel az egész stadion, kicsik és nagyok együtt.

Egy kis örökmérleg: 23 meccs, 7 bochumi és 13 berlini sikerrel, 28, ill. 36 rúgott góllal.