Nem sikerült kiheverni a BL-pofont: a Leipzig kikapott Bochumban

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.03.18. 15:20
Küzdelmes meccset játszott a Bochum (kékben) és a Leipzig, végül a hazaiak nyertek (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában az RB Leipzig 1–0-ra kikapott a Bochum vendégeként, amely a története során először győzte le a lipcsei csapatot.

BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
BOCHUM–RB LEIPZIG 1–0 (0–0)
Bochum,
Ruhrstadion. Vezette: S. Stegemann
BOCHUM: Riemann – Sztafilidisz, Ordec, Masovics, Danilo Soares (Heintz, 58.) – Osterhage (Lampropulosz, 87.), Losilla – Aszano (Kunde, 70.), Stöger (Förster, 70.), Antwi-Adjei (Holtmann, 70.) – P. Hofmann. Vezetőedző: Thomas Letsch
LEIPZIG:
Blaswich – Simakan (Henrichs, 71.), Orbán, Gvardiol, Halstenberg (Raum, 82.) – Laimer (A. Haidara, 82.), Kampl – Szoboszlai, Poulsen (Forsberg, 68.), Werner (Dani Olmo, 71.) – André Silva. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Masovics (48.)

Rögtön az első percben veszélyeztetett a Bochum, de Aszano Takuma nem talált kaput. A jó iram ellenére nem jöttek a helyzetek, az első lipcsei lövésre a 22. percig kellett várni, ám Timo Werner fölé durrantott. Akkor már jó ideje a Leipzig irányította a mérkőzést, de ez inkább meddő mezőnyfölény volt, túl sok pontatlanság csúszott be a csapat előrejátékába. Az igaz persze, hogy a hazaiak sem tudtak helyzeteket kialakítani, lefoglalta őket a védekezés. A másik oldalon azért André Silva szerezhetett volna gólt, de kétszer is elügyetlenkedte az előtte adódott lehetőséget, így aztán nem is volt kaput eltaláló lövés az első félidőben.

A szünet után rögtön vezetést szerzett a Bochum, nagy bedobás után Erhan Masovics fejelt a kapuba (1–0). A gól nyilván jót tett a mérkőzésnek, ébresztőt fújt a Leipzignek, de André Silva újabb két helyzetet puskázott el, amit Aszano egy kontra végén majdnem meg is büntetett. Perceken belül jött az újabb Silva- és Werner-lövés, de ezek nem okoztak gondot Manuel Riemann-nak. Aztán bő negyedórán át nem tudtak igazi helyzetet kialakítani a vendégek, a sok csere megtörte a lendületüket, viszont a véghajrára újra erőre kapott a lipcsei együttes.

Dani Olmo többször is tüzelt, Emil Forsberg és Willi Orbán fejjel próbálkozott, a hazaiak kapusa azonban bravúrt bravúrra halmozott. Még így is összejöhetett volna az egyenlítés a hosszabbításban, ám Szoboszlai Dominik szólója és cselsorozata után Silva a kapufát találta el.

A Bajnokok Ligájában a Manchester Citytől elszenvedett 7–0-s pofon után tehát a bajnokságban sem sikerült javítania a szászországi csapatnak, amely így ötödször kapott ki idegenben a Bundesliga jelenlegi kiírásában. A Bochum pedig története során először tudta legyőzni az RB Leipziget, s újabb értékes pontokkal gazdagodott a bennmaradás kiharcolásáért zajló csatában.

Erhan Masovics döntötte el a meccset (Fotó: AFP)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Sokáig úgy tűnt, hogy a kieső helyen álló Schalke úgy sem tud pontot hozni az Augsburg otthonából, hogy az 53. perctől emberelőnyben játszik. A 13. helyen álló hazaiak Arne Maier 51. percben szerzett góljával jutottak előnyhöz, ám a találkozó ráadásában Marius Bülter büntetőből egyenlített – 1–1 lett a vége.

A Hertha BSC visszacsúszott a kiesőzónába, mivel 3–1-es vereséget szenvedett a Hoffenheim ellen. Jóllehet a fővárosiak lélektanilag sem voltak a topon, miután Andrej Kramaric az első félidőben 13 percen belül (a 24.-ben és a 37.-ben) két gólt szerzett tizenegyesből, ráadásul a második játékrész elején Ihlas Bebou is betalált. A berliniek szintén emberelőnyben játszhattak, ők azonban „csak” bő húsz percig, Munasz Dabburt állította ki a játékvezető. A szépítés ez után, a 92. percben Sztevan Jovetics révén született meg.

A Wolfsburg az egyiptomi Omar Marmus 56. percben szerzett találatával 1–0-ra nyert az ugyancsak kiesésre álló VfB Stuttgart otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Augsburg–Schalke 1–1 (Maier 51., ill. Bülter 90+3. – 11-esből)
Kiállítva: Demirovic (Augsburg, 53.)
Hoffenheim–Hertha BSC 3–1 (Kramaric 24., 37. – mindkettőt 11-esből, Bebou 51., ill. Jovetics 90+2.)
Kiállítva: Dabbur (Hoffenheim, 71.)
VfB Stuttgart–Wolfsburg 0–1 (Marmus 56.)

KORÁBBAN
Péntek

Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2(Thuram 48., Neuhaus 73., ill. Ducksch 65., 89.)

KÉSŐBB
Borussia Dortmund–1. FC Köln 6–1 (Guerreiro 15., Haller 17., 69., Reus 32., 70., Malen 36., ill. Selke 42.)

Vasárnap
15.30: Union Berlin–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)
17.30: Bayer Leverkusen–Bayern München (Tv: Arena4)

Sárga lapok: 2–3

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig kikapott Bochumban!

90+2. perc: KAPUFA! Szoboszlai kezdett szólóba, kicselezett három embert, majd 10 méterről Silva előtte előle a labdát, és a jobb kapufát találta el, ahonnan Riemann kezébe pattant a labda!

90+2. perc: Silva került oda a kapu elé, de már nem tudta elrúgni a kapus mellett a labdát!

90+1. perc: Dani Olmo 22 méterről a kapus kezébe lőtt.

90+1. perc: Bal oldali szöglet után Orbán fejelt, a kapu bal oldalába tartó labdát Riemann bravúrral kiütötte, Dani Olmo ismételhetett közelről, de a labda elakadt a kapusban a bal kapufánál!

90. perc: 4 perc a ráadás.

90. perc: Szoboszlai löbbölte be Forsberg fejére a labdát, aki a léc alá célzott, de a kapus kitolta!

89. perc: Dani Olmo ezúttal 25 méterről lőtt, a kellemetlen lövés után elsőre kipattant Riemannról a labda, másodszorra már fogta.

87. perc: Még egy hazai csere, Osterhage helyén Lampropulosz.

87. perc: Kampl kapott sárgát reklamálásért.

82. perc: Halstenberg és Laimer fejezi be, Raum és Haidara áll be.

78. perc: Dani Olmo rúgta fölé 20 méterről.

André Silva (balra) lábában jó pár gól benne maradt (Fotó: AFP)

74. perc: Dani Olmo kapott sárgát, miután megrúgtaSztafilidiszt.

71. perc: A vendégeknél Werner és Simakan jött le, beállt Dani Olmo és Henrichs.

70. perc: Antwi-Adjei, Aszano és Stöger helyén Holtmann, Kunde és Förster folytatja a hazaiaknál.

68. perc: Cserél a Leipzig, Poulsen helyére Forsberg érkezik.

67. perc: Werner küldte keményen kapura a labdát 22 méterről, de ez is középre ment, így ezt is fogta Riemann.

65. perc: Silva 15 méterről, félfordulatból kapura lőtt, de középre ment a labda, így a kapusnak nem okozott gondot.

61. perc:Antwi-Adjei bal oldalról középre passzolt, Aszano pedig 10 méterről nem sokkal fölé lőtt!

58. perc: Elsőként a Bochum változtat, Danilo helyénHeintz.

57. perc: Simakan hozta fel a labdát, kitette jobbra Szoboszlainak, aki remekül passzolt át a hosszúra, azonban Silva lemaradt róla, pedig ez komoly lehetőség volt.

55. perc: Szoboszlai szabadrúgásból ívelt középre, Silva 10 méterről fejelt nagyjából egy méterrel fölé.

52. perc: Szoboszlai ezúttal 22 méterről lőhetett kapura szabadrúgásból. Csúnyán fölé.

48. perc: GÓL! VEZET A BOCHUM!Antwi-Adjei nagy bal oldali bedobása után Hofmann csúsztatta meg a labdát, a hosszún Aszano fejelt kapura, ezt Blaswich még bravúrral védte, de épp Masovics elé ütötte, aki 5 méterről a kapu jobb oldalába bólintott! 1–0

Egyik csapat sem változtatott a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

André Silvának (pirosban) nem ment jól a játék (Fotó: AFP)

Igen gyenge első félidőt láthattunk, nem véletlen, hogy egyetlen kaput eltaláló lövés sem volt eddig. Fel kell pörögnie a Leipzignek, ha nyerni akar.

Sárga lapok: 2–1

45. perc: Nincs ráadás, vége az első félidőnek!

44. perc: Danilo csúszott rá Szoboszlaira, ezért jogosan járt a sárga lap.

42. perc: Simakan kapott jó kiugratást a jobb oldalon, középre passzolt Silvának, aki 10 méterről eltörte a labdát, így az alig csorgott el a kapuig, ezért Sztafilidiszkönnyen fel tudott szabadítani.

Nincs sok izgalom...

32. perc: Szoboszlai végezhetett el szabadrúgást több mint 30 méterről, de alaposan kapu fölé lőtt.

Willi Orbán (jobbra) stabil pont hátul (Fotó: AFP)

25. perc: Werner húzott el a bal szélen, középre passzolt, az ötösön belül menteni igyekvőDanilóról pedig a saját kapuja felé pattant a labda, de elakadt Riemannban!

22. perc: Szoboszlai passzolt középre a jobb oldalról, az alapvonal közeléből, Werner tisztán lőhetett 10 méterről, de csúnyán fölé lőtte.

14. perc: Werner Achillesére taposott oda csúnyán Masovics, így ő is sárgát kap.

11. perc: Laimer pakolt oda keményen Stögernek, így gyorsan villant az első sárga.

10. perc: Halstenberg bal oldali beadása után Silva vehette le a labdát a tizenegyespont magasságában, de odaértek a védők, és szerelték.

1. perc: Hofmann passza után Aszano került helyzetbe, de lecsúszott a lövés, így alaposan mellé durrantott.

A Bochum kék, a Leipzig piros szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Mindkét oldalon akadnak hiányzók. A hazaiaknál Cristian Gamboa, Paul Grave, Mohammed Tolba és Simon Zoller, míg a vendégeknél Christopher Nkunku, Abdou Diallo, Xaver Schlager és Gulácsi Péter sérült.

Így is a vendégek a mérkőzés esélyesei, akik ősszel egy sima 4–0-val küldték haza a Bochumot, amely jelenleg a tabella 14. helyén áll, miután a múlt heti, kölni 2–0-s sikerének köszönhetően elmozdult a kiesőzónából.

Mint ismert, a Leipzig óriási,7–0-s pofonba szaladt belea Manchester City otthonában a hét közben, így búcsúzott a Bajnokok Ligájától a nyolcaddöntőben. Ez volt Marco Rose legsúlyosabb veresége a lipcseiek kispadján, és kérdés, ez nyomot hagy-e a játékosokban. A három pontra mindenképp nagy szüksége van a szászországi csapatnak, hiszen hatalmas a versenyfutás a BL-helyekért.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a VfL Bochum–RB Leipzig mérkőzés a Bundesligában!