Bundesliga: Berlinben botlott az éllovas; a Bayern ismét nyert

I. M.I. M.
2019.11.23. 17:28
A Bayern München négy gólt is ünnepelhetett Düsseldorfban (Fotó: AFP)
Nagy meglepetésre 2–0-ra kikapott a listavezető Borussia Mönchengladbach az újonc Union Berlin otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában. Az üldözők közül a címvédő Bayern München könnyedén nyert a Fortuna Düsseldorf vendégeként, így a Gladbach előnye már csak egy pont.

Az idei utolsó válogatott szünetet követően jó formában látogatott a Bayern München a Düsseldorfhoz: a téli szünetig kinevezett Hansi Flick irányításával a Bajnokok Ligájában és a Bundesligában is győzni tudott az együttes, utóbbiban ráadásul 4–0-ra verte meg a nagy rivális Borussia Dortmundot.

A Bayern kezdte aktívabban a mérkőzést, a 7. percben Robert Lewandowski két lövését is blokkolták a hazaiak. A 11. percben viszont már tehetetlen volt a düsseldorfi védelem: Thomas Müller végezte el a kis szögletet, Joshua Kimmichnek gurította le a labdát, aki a tizenhatos jobb sarkának közeléből lőtte erőből középre, s Benjamin Pavard a jobb alsóba továbbította (0–1).

Bő negyedórával később óriásit hibázott a hazaiak kapusa, a Manchester Citytől kölcsönvett Zackary Steffen: rossz helyre gurította ki a labdát, amit Thomas Müller passzolt ki a jobb szélre Serge Gnabrynak, a német válogatott játékos középre adására Corentin Tolisso érkezett, és 11 méterről a kapu közepébe bombázott (0–2).

A 34. percben gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést a Bayern München: Pavard jobb oldali beadása után kavarodás alakult ki a Düsseldorf kapuja előtt, a Steffenről kipattanó labdára Müller csapott le elsőként, lekészítette Serge Gnabrynak, aki néhány lépésről a kapuba vágta a bajorok harmadik gólját (0–3).

A szünetben tehát megnyugtató előnyben volt a címvédő, amit a fordulás után sem engedett ki a kezei közül. Sőt, a 70. percben Philippe Coutinho révén növelni is tudta a fórt, a brazil támadó állította be a végeredményt (0–4).

Mindeközben az éllovas Borussia Mönchengladbach nagy meglepetésre 2–0-s vereséget szenvedett az újonc Union Berlin vendégeként, így a Bayern hátránya egy pontra olvadt a listavezető mögött. A Werder Bremen otthonából három ponttal távozó Schalke 04 beérte pontszámban a Freiburgot, amely a Bayer Leverkusennel remizett. Előbbinél Sallai Roland az 57. percben állt be csereként.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Düsseldorf–Bayern München
0–4 (Pavard 11., Tolisso 27., Gnabry 34., Coutinho 70.)
Frankfurt–Wolfsburg 0–2 (Weghorst 19., Joao Victor 65.)
Leverkusen–Freiburg 1–1 (Diaby 36., ill. Höler 5.)
Union Berlin–Mönchengladbach 2–0 (Ujah 15., Andersson 91.)
Werder Bremen–Schalke 04 1–2 (Oszako 79., ill. Harit 43., Raman 53.)
RB Leipzig–1. FC Köln 4–1 (Werner 22., Forsberg 32., 79. – az elsőt 11-esből, Laimer 37., ill. Czichos 39.)

1. Mönchengladbach 12 8 1 3 24–13 +11 25
2. RB Leipzig 12 7 3 2 33–13 +20 24
3. Bayern München 12 7 3 2 33–16 +17 24
4. Freiburg 12 6 4 2 21–13 +8 22
5. Schalke 12 6 4 2 22–15 +7 22
6. Borussia Dortmund 12 5 5 2 26–18 +8 20
7. Wolfsburg 12 5 5 2 13–10 +3 20
8. Hoffenheim 11 6 2 3 16–14 +2 20