Bundesliga: bemutatkozott Schäfer, de az Union simán kikapott

Cs. B.Cs. B.
2022.02.13. 17:32
Marco Reus duplával segítette győzelemhez a Dortmundot (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 22. fordulójában az Union Berlin – amelynek színeiben bemutatkozott Schäfer András – hazai pályán sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Dortmundtól.

Nem igazán volt kérdéses a Dortmund győzelme, hiszen Marco Reus duplájával már a 25. percben 2–0-ra vezetett Berlinben, s végig uralta az első félidőt.

A fordulás után azért feljavult az Union, de a Ruhr-vidékiek ismét gólt szereztek. Ezután a hazaiak a kozmetikázásért hajtottak, ami a 75. percben össze is jöhetett volna, ám Kevin Mohwald találatát szabálytalanság miatt annullálta a játékvezető.

Jó hír, hogy a téli átigazolási időszakban igazolt Schäfer András bemutatkozott a berlini gárdában – a 78. percben cserélték be –, ám sok köszönete nem volt benne, hiszen a Dortmund simán, 3–0-ra nyert, ráadásul a magyar válogatott középpályás a 95. percben még egy sárga lapot is begyűjtött.

A nagyszerű idényt futó Hoffenheim simán, 2–0 nyert a Bielefeld ellen, amely csak jobb gólkülönbségüknek köszönheti, hogy nem áll osztályozós helyen.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Union Berlin–Dortmund 0–3
(Reus 18., 25., R. Guerreiro 71.)
Hoffenheim–Arminia Bielefeld 2–0 (B. Hübner 22., Rutter 51.)

Szombaton játszották
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–2
(Kruse 28., Lukébakio 90+3.)
Freiburg–Mainz 1–1 (N. Petersen 69., ill. Hack 31.)
GreutherFürth–Hertha BSC 2–1 (Hrgota 1., 71. – a második 11-esből, ill. Gechter 82.)
Mönchengladbach–Augsburg 3–2 (K. Koné 30., Hofmann 46., Benszebajni 67., ill. Iago 55., A. Finnbogasson 90+3.)
Bochum–Bayern München 4–2 (Antwi-Adjei 14., Locadia 38. – 11-esből, C. Gamboa 40., Holtmann 44., ill. Lewandowski 9., 75.)
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 4–2
(M. Diaby 41., Adli 52., Wirtz 86., Schick 90., ill. Tiago Tomás 49., 88.)