Bundesliga: beleszaladt a késbe Dortmundban a Bayern-verő Gladbach

SZ. R.SZ. R.
2022.02.20. 19:32
Kiütötte ellenfelét a Borussia Dortmund (Fotó: AFP)
Kiütéses, 6–0-s győzelmet aratott a Borussia Dortmund a Borussia Mönchengladbach felett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában.

A dortmundiak már az első tíz percben megszerezhették volna a vezetést, de előbb Donyell Malen, majd Giovanni Reyna hagyott ki nagy helyzetet. Ennek ellenére a félidőre kétgólos előnyre tett szert a házigazda: a 26. percben Marco Reus, hat perccel később Donyell Malen volt eredményes.

A fordulás után 25 perces gólcsend következett, a 70. percben azonban megtört a jég, és Marius Wolf háromra növelte a Dortmund előnyét, majd a 17 éves Youssoufa Moukoko révén már négy volt a két csapat között. A Mönchengladbach nem úszta meg ennyivel, kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt ugyanis Marco Reus megszerezte a második gólját, majd a kétperces hosszabbítás első percében még Emre Can is betalált büntetőből, beállítva a 6–0-s végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 6–0
(Reus 26., 81., Malen 32., Wolf 70., Moukoko 74., Can 90+1. – 11-esből)
Hertha BSC–RB Leipzig 1–6 (Jovetics 48., ill. Henrichs 20., Nkunku 64. – 11-esből, 67., Olmo 74., Haidara 81., Poulsen 88.)

KORÁBBAN
Bayern München–Greuther Fürth 4–1 (Lewandowski 47., 82., Griesbeck 61. – öngól, Choupo-Moting 90+1., ill. Hrgota 43.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Freiburg 1–2
(Gregoritsch 16., ill. Petersen 4., Schlotterbeck 26.)
Arminia Bielefeld–Union Berlin 1–0 (Okugava 53.)
VfB Stuttgart–Bochum 1–1 (Bella-Kotchap 53. – öngól, ill. Löwen 90+4. – 11-esből)
Wolfsburg–Hoffenheim 1–2 (Wind 36., ill. Bruun Larsen 74., Kramaric 78.)
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 1–0