Bundesliga: a 96. percben egyenlített a Stuttgart

V. J.V. J.
2021.01.16. 20:32
Nem sokkal a vége előtt még úgy tűnt, Zakaria (középen) góljával megnyeri a meccset a Mönchengladbach (Fotó: AFP)
A VfB Stuttgart és a Borussia Mönchengladbach 2–2-es döntetlent játszott egymással a német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A 90+6. percben szerzett tizenegyesgóllal mentett pontot a Stuttgart a Borussia Mönchengladbach ellen. A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték: Sosa buktatta Lainert a tizenhatoson belül – a megítélt tizenegyest Lars Stindl váltotta gólra.

A Stuttgart a második félidőben Sosa beadását követően Iván González látványos fejes góljával választolt, ám néhány perccel később újra a Gladbach vezetett: Stindl remek átadásábólDenis Zakaria lőtt a jobb alsó sarokba.

A második félidő négypercesre tervezett hosszabbításának vége előtt nem sokkal Kalajdzicot buktatták a tizenhatoson belül – a VAR-vizsgálat után tizenegyeshez jutottak a hazaiak. A Stuttgart élt az utolsó utáni pillanatban kapott lehetőséggel: Silas Wamangituka révén sikerült kiegyenlíteniük.2–2

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Borussia Mönchengladbach 2–2 (González 58., Wamangituka 90+6. – 11-esből, ill. Stindl 35. – 11-esből, Zakaria 61.)