Bundesliga: az utolsó pillanatokban hullajtott el két pontot a Bayern

B. D. K.B. D. K.
2022.09.10. 17:34
Döntetlennel hangolt a Barcára a Bayern (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának szombat délutáni játéknapján a Bayern München az utolsó pillanatokban hullajtott el két pontot a VfB Stuttgart ellen.

A Bayern München vezető gólja 36. percben született, Alphonso Davies bepasszára Mathys Tel érkezett, és a kapuba lőtt (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Az 52. percben úgy tűnt, egyenlít a Stuttgart, de Chris Führich labdaszerzését szabálytalannak látta a bíró, így maradt az 1–0. (VIDEÓ ITT!) Öt perccel később viszont Führich révén csak összejött a vendéggól, a félidőben csereként pályára lépő német játékos higgadtan értékesítette az ígéretes helyzetet (1–1). (VIDEÓ ITT!)

A 60. percben Jamal Musiala villanása után ismét vezetést szerzett a Bayern (2–1). (VIDEÓ ITT!)

Úgy tűnt, a Bayern München két döntetlen után ismét nyer a Bundesligában, de a Stuttgart a ráadásban tizenegyest kapott, Serhou Guirassy pedig nem hibázott (2–2). (VIDEÓ ITT!)

A bajorok sorozatban harmadszor ikszeltek a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
Bayern München–VfB Stuttgart 2–2
(Tel 36., Musiala 60., ill. Führich 57., Guirassy 90+2. – 11-esből)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–1 (Lacroix 60.)
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 2–2 (Serdar 56., Richter 74., ill. Demirbay 49., Schick 80.)
Hoffenheim–Mainz 4–1 (Kramaric 53., Promel 69., Dabur 80., Kaderabek 90+2., ill. Kohr 83.)
Kiállítva: Hack (41., Mainz)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 3–0 (Orbán 6., Szoboszlai 45., Haidara 84.)