Bundesliga: az Ingolstadt nyerte a fordulatos kiesési rangadót

2017.04.09. 19:24
Az Ingolstadt fordulatos mérkőzésen nyert 3–2-re a Darmstadt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának utolsó találkozóján.

Igazi kiesési rangadót rendeztek, hiszen a ligautolsó Darmstadt volt az utolsó előtti Ingolstadt vendége. A hazaiak szerezték meg a 19. percben a vezetést, de Mario Vrancic duplájával még a szünet előtt fordítottak a vendégek.

A második félidőben jött az újabb fordulat: az Ingolstadt szerzett két gólt és 3–2-es győzelmet aratott. A Darmstadt ezzel már matematikailag is igen közel került ahhoz, hogy az osztályozót érő, 16. helyre se érjen oda.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ

Ingolstadt–Darmstadt 3–2 (Gross 19., Cohen 68., Suttner 72., ill. Vrancic 33., 39. - a másodikat 11-esből)
KORÁBBAN

Bayern München–Borussia Dortmund 4–1 (Ribéry 4., Lewandowski 10., 68. – a másodikat 11-esből, Robben 49., ill. R. Guerreiro 20.)
Freiburg–Mainz
1–0
(Petersen 70.)
Hamburg–Hoffenheim 2–1 (A. Hunt 25., 75., ill. Kramaric 33. – 11-esből)
1.FC Köln–Möchengladbach 23
(Clemens 18., Modeste 58., ill. Vestergaard 13., I. Traoré 55., Stindl 81.)
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–0
(Y. Poulsen 93.)
Schalke–Wolfsburg 41
(Burgstaller 6., 77., Goretzka 23., Choupo-Moting 49., ill. M. Gómez 79. – 11esből)
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 2–2 (Gacsinovics 48., Fabián 73. – 11-esből, ill. Junuzovic 37., Bartels 43.)
Hertha–Augsburg 2–0 (Brooks 12., Stocker 37.)

1. Bayern München 28 21 5 2 71–15 +56 68
2. RB Leipzig 28 18 4 6 51–30 +21 58
3. Hoffenheim 28 13 12 3 51–28 +23 51
4. Borussia Dortmund 28 14 8 6 59–32 +27 50
5. Hertha 28 13 4 11 37–34 +3 43
6. Freiburg 28 12 5 11 36–47 –11 41
7. 1. FC Köln 28 10 10 8 41–34 +7 40