Bundesliga: Alcácer góllal debütált, nyert a Dortmund

2018.09.14. 22:24
Paco Alcácer góllal debütált a Borussia Dortmundban (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hazai pályán 3–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Hiába voltak már a találkozó elejétől meddő mezőnyfölényben a hazaiak, igazán nagy helyzetig csak a 36. percben jutottak el. Akkor egy szögletet követően Manuel Akanji fejelt a kapura, a labda még kijött a kapusról, aztán szerencsésen bekotorta a svájci védő.

Lucien Favre csapata a második játékrészben kicsit ráült az eredményre, aminek a 69. percben meg is lett a „büntetése”. Akanji rúgta rá a labdát Marcel Schmelzerre, ebből került jó helyzetbe az Eintracht, és egy jobb oldali beadást követően végül Sébastien Haller volt eredményes. A francia támadó sorozatban a harmadik bajnokiján is betalált a szezonban!

Sokáig azonban nem örülhettek a Majna-partiak, ugyanis a 72. percben remek kiugratást kapott a 18 éves Jadon Sancho, aki a tizenhatoson belül csinált egy cselt, majd szépen tálalt Marius Wolf elé, aki nem hibázta el a lehetőséget, 2–1. A 23 éves támadó a nyáron éppen az Eintrachtot hagyta ott a Dortmund kedvéért.

Nem sokkal később másodszor is zörgött a hazai háló, ám les miatt (jogosan) a játékvezető nem adta meg a találatot.

A Barcelonától kölcsönbe érkező Paco Alcácer debütált a BVB-ben, csereként a 67. percben lépett pályára, a 88. percben pedig egy szöglet után a tizenhatosról eleresztett egy bombát, ami ugyan megpattant, de a kapuban kötött ki – 3–1, ez egyben a végeredmény.

A Dortmund sorozatban a nyolcadik győzelmét aratta hazai pályán a Frankfurt ellen a Bundesligában.

A fekete-sárgák jövő hét kedden az FC Bruges ellen lépnek pályára a Bajnokok Ligájában, míg az Eintracht csütörtökön az Olympique Marseille vendége lesz az Európa-ligában.

A találkozó góljai:

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (A. Diallo 36., Wolf 72., Alcácer 88., ill. Haller 69.)