Bundesliga: Alario duplájával fontos Leverkusen-siker

H. K.H. K.
2019.12.07. 20:26
A Bayer Leverkusen 2–1-re legyőzte a Schalkét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában.

A mérkőzés első góljára a 15. percig kellett várni, ekkor Lucas Alario használta ki, hogy a Schalke kapusa egy szöglet után alászaladt a labdának, a csatár köszönte szépen a hibát, s öt méterről a vendégek kapujába bólintott.Lucas Alario használta ki, hogy a Schalke kapusa egy szöglet után alászaladt a labdának, a csatár köszönte szépen a hibát, s öt méterről a vendégek kapujába bólintott.

Az argentin a 81. percben a második gólját ünnepelhette, amire szinte rögtön válaszolt a Schalke, ám a vendégek egyenlíteni már nem tudtak, így a Leverkusen 2–1-re nyert.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Leverkusen–Schalke 2–1 (Alario 15., 81., ill. Raman 82.)
KORÁBBAN
BorussiaMönchengladbach–Bayern München 2–1 (Benszebaini 60., 92. – a másodikat 11-esből ill. Perisic 49.)
Augsburg–Mainz 2–1 (Richter 41., Niederlechner 65. – 11-esből, ill. Öztunali 15.)
Borussia Dortmund–Düsseldorf 5–0 (Reus 42., 69., T. Hazard 58., Sancho 63., 74.)
Freiburg–Wolfsburg 1–0 (Schmid 85.)
RB Leipzig–Hoffenheim 3–1 (Werner 11., 52. – a másodikat 11-esből, Sabitzer 83., ill. Bicakcic 89.)

Péntek játszották
Eintracht Frankfurt–Hertha 2–2(Hinteregger 66., Rode 86., ill. Lukebakio 30., Grujics 63.)