Bundesliga: a Wolfsburg hat góllal küldte haza a Freiburgot

2023.01.21. 17:33
Baku (22) gólját ünneplik a „farkasok”: kiütéses győzelmet aratott a Wolfsburg (Fotó: AFP)
A Wolfsburg 6–0-ra legyőzte a Freiburgot, a Frankfurt simán megverte a Schalkét, az Union Berlin fordítás után győzött a Hoffenheim ellen, a Stuttgart és a Mainz ikszelt egymással, míg a Bochum a Hertha ellen aratott sikerrel kezdte az évet – ez történt a német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójában, a szombati játéknap délutáni mérkőzésein.

KATASZTROFÁLIS FREIBURGI ÉVKEZDÉS: 6–0-S VERESÉG A WOLFSBURGTÓL

A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg nagy pofonba szaladt bele Wolfsburgban. Patrick Wimmer már a második percben a jobb alsóba vágta a „farkasok” vezető gólját, majd a 28. percben ő készítette elő a következő találatot: saját tizenhatosán belül szerelte Christian Günthert, majd Jonas Windhez ívelt, aki közelről a kapuba fejelt.

Szélsebesen jött Wind újabb gólja: a freiburgi védelem túlságosan szabadon hagyta Micky van de Vent, középre ívelése a hátvéd Manuel Gulde térdéről a dán elé pattant, aki közelről nem hibázott. A szünet után nem sokkal Wind csinált bolondot a vele szemben álló hátvédből a tizenhatoson belül, Felix Nmechához passzolt, aki kitette a labdát a balról érkező Yannick Gerhardt elé, ő pedig higgadtan a hálóba lőtt.

A Wolfsburg megalázó csapást mért a Freiburgra: a 80. percben Kevin Paredes előreívelését a tizenhatoson belülre berobbanó Ridle Baku vágta szép mozdulattal a léc alá, majd jött egy különös záróakkord. A hosszabbítás előtt nem sokkal beálló Yannik Keitel három perc múlva Van de Ven buktatásával gyorsan össze is hozott egy tizenegyest – a megítélt büntetőt Luca Waldschmidt lőtte a bal felsőbe. A vetélytársak sikerei miatt a breisgaui csapat a második helyről a negyedikre csúszott vissza a tabellán.

HÁRMAT KAPOTT A HERTHA, FORDÍTOTT AZ UNION – A TÖBBI, DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉS ESEMÉNYEI

Doekhi fejjel duplázott – így fordította meg meccsét az Union (Fotó: AFP)

A Frankfurt kontratámadás után szerzett vezetést a sereghajtó Schalke ellen, amelynek hiába volt több nagy lehetősége, nemhogy egyenlíteni nem volt képes, hanem a hajrában még két gólt kapott, így vereséggel távozott Hessenből. A végeredményt beállító találatot Aurelio Buta vágta 12 méterről a léc alá.

A sérült Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin a Hoffenheimet fogadta. A kelet-berlini együttes az első félidőben egy kezezés után tizenegyeshez jutott, amelyet Jordan Siebatcheu kihagyott, majd a szünet előtt nem sokkal hátrányba is került a csapat: Ihlas Bebou lőtt 14 méterről a jobb felsőbe. A veszélyesebben játszó fővárosiak a hajrában fordítottak: Danilho Doekhi két szöglet után is gólt fejelt, a 96. percben pedig kontrából Jamie Leweling biztosította be a fővárosiak sikerét.

Serhou Guirassy jobb külsővel szerzett, szép találatával jutott előnyhöz az első félidőben a Mainz ellen a Stuttgart – ám a „svábok” csak négy percig örülhettek a vezetésnek. Naouirou Ahamada szabálytalansága után Marcus Ingvartsen tizenegyesből állította be a végeredményt.

A Hertha bochumi vendégjátékán először a fővárosi szurkolók ugrottak talpra, Lucas Tousart szép löketét megelőzően azonban a labda elhagyta a játékteret, így a VAR elvette a találatot. Bő tíz perccel később már a hazai drukkerek örülhettek: Philipp Förster beadásából Philipp Hofmann fejelt a kapuba közelről. A 34. percben Kevin Stöger tekert el szabadrúgásból a sorfal felett, lövése a kapufáról vágódott ki, a szünet előtt újabb fejessel viszont már meg tudta duplázni előnyét a Ruhr-vidéki csapat, Keven Schlotterbeck első meccsén góllal debütált az egyletben. A második félidő elején tökéletesen véghez vitt kontratámadás után Hofmann duplázott, majd a hajrában a bochumiaknak több nagy lehetőségük volt a gólszerzésre, hiába. Az eredmény már csak egyszer változott: Suat Serdar szépített közelről.

A nap legtöbb gólt hozó meccsén a Köln 7–1-re verte a Werder Brement. Erről a mérkőzésről ide kattintva olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Schalke 3–0
(Lindström 22., Borré 80., Buta 90+1.)
Union Berlin–Hoffenheim 3–1 (Doekhi 73., 89., Leweling 90+6., ill. Bebou 44.)
VfB Stuttgart–Mainz 1–1 (Guirassy 36., ill. Ingvartsen 40. – 11-esből)
Bochum–Hertha BSC 3–1 (Ph. Hofmann 22., 56., Schlotterbeck 45., ill. Serdar 87.)
Wolfsburg–Freiburg 6–0 (Wimmer 2., Wind 28., 37., Gerhardt 56., Baku 80., Waldschmidt 90+4. – 11-esből)
1. FC Köln–Werder Bremen 7–1 (Maina 9., Tigges 16., 21., Szkiri 31., 54., Huseinbasic 36., Friedl 77. – öngól, ill. Füllkrug 38.)