Bundesliga: a végén kinyílt a gólzsák, Union-siker idegenben

K. Zs.K. Zs.
2020.11.02. 22:37
Fontos pillanat: Robert Skov piros lapot, a vendégcsapat tizenegyest kap (Fotó: AFP)
Gólokban bővelkedő hajrát követően az Union Berlin 3–1-re győzött a Hoffenheim vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Gól nélküli első félidőt követően a vendégek vezető gólját (60. perc) hozó tizenegyest Sebastian Griesbeck harcolta ki, majd Max Kruse váltotta gólra (0–1).

Az esetnél Robert Skov piros lapot kapott, ami jócskán megnehezítette a Hoffenheim dolgát a hátralévő időre – de még emberhátrányban is összejött az egyenlítés: Munasz Dabbur jó csel után közelről a léc alá lőtt (1–1).

Azonban még nem volt vége: a 85. percben a berliniek újból magukhoz ragadták a kezdeményezést – a nem sokkal korábban becserélt Joel Pohjanpalo és Oliver Baumann kapus hozta össze a második, végül győzelmet eredményező góljukat (1–2).

Ezzel együtt még mindig nem volt vége a mozgalmas hajrának: egy Union-kapufát és egy Hoffenheim-egyenlítési lehetőséget követően egy másik vendégcsere, Cedric Teuchert sakk-matt helyzetből megadta a kegyelemdöfést a hazai csapatnak. Akárcsak a második vendéggólt, ezt is Kruse készítette elő (1–3).

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Az Union immár öt forduló óta veretlen (két győzelem, három döntetlen), a Hoffenheim négy forduló óta képtelen nyerni (egy döntetlen, három vereség).

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ, hétfői mérkőzés

Hoffenheim–Union Berlin 1–3 (Dabbur 80., ill. Kruse 60. – 11-esből, Pohjanpalo 85., Teuchert 90+4.)