Bundesliga: a szünet után ötöst kapott az Union, de ezért nem jár pacsi

2022.11.06. 19:29
Hlozek (takarásban pirosban) sarokkal szerezte a negyedik hazai gólt (Fotó: AFP)
A forduló előtt még a tabella élén álló Union Berlin a sérült Schäfer András nélkül nagy pofonba szaladt bele a Bayer Leverkusen otthonában a Bundesliga 13. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, hiszen gól nélküli első félidőt követően a másodikban mindössze negyedóra alatt kapott három gólt, s a gyógyszergyáriak végül 5–0-ra nyerve tartották a tabella élén a Bayern Münchent.

A hétközi Európa-liga-mérkőzésen bokasérülést szenvedő Schäfer András nélkül állt fel az Union Berlin a Bayer Leverkusen otthonában, s már az első félidőben érezni lehetett, hogy valami nem stimmel a fővárosiak játékával: ellenfelüknél jóval kevesebbet birtokolták a labdát és kapura alig voltak veszélyesek – igaz, a hazaiaknak sikerült az első 45 percet kaput eltaláló próbálkozás nélkül lehozniuk...

Fordulás után viszont varázsütésre megváltozott a játék képe – legalábbis leverkuseni részről. Ötven másodperccel a második félidő kezdése után a tavaly nyárig éppen az Unionban szereplő Robert Andrich találatával szerzett vezetést a Bayer – a középpályás nem is ünnepelte a gólját. Tíz perc múlva aztán jött Lennart Grill, az Union kapusa, aki saját térfele közepén hosszan vett át egy hátratett labdát, ami így Moussa Diaby elé került, ő pedig köszönte szépen és megduplázta csapata előnyét. Két perc múlva pedig a saját góljai számát duplázta meg egy gyors kontra végén. Újabb tíz perc után aztán Adam Hlozek sarkazása révén már 4–0 állt az eredményjelzőn, az 5–0-s végeredményt pedig Mitchel Bakker állította be a 76. percben.

Ezzel a mérkőzés során egyetlen kaput eltaláló lövésig jutó Union idénybeli legsúlyosabb vereségét szenvedte el és lecsúszott a tabella első helyéről.

A késő délutáni meccsen a Freiburg fogadta a Kölnt, és a második félidőben szerzett két gólnak köszönhetően 2–0-ra győzött. A hazaiak az első félidőben többet birtokolták a labdát, mint ellenfelük, többször próbálkoztak kapura lövéssel, de a vezetést csak a szünet után röviddel sikerült megszerezniük. Az 53. percben a dél-koreai Dzsong Vu Jong fejezett be precíz lövéssel egy gyors kontrát. Bő tíz perc múlva aztán egy balról érkező beadást fejelt szép mozdulattal a jobb alsó sarokba az első találatnál gólpasszt jegyző Michael Gregoritsch, ezzel kialakítva a 2–0-s végeredményt.

A hazaiaknál a súlyos fejsérülése után csak nemrég visszatért Sallai Roland a 90. percben lépett pályára csereként.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Union Berlin 5–0
(Andrich 46., M. Diaby 56., 58., Hlozek 68., Bakker 76.)
Freiburg–1. FC Köln 2–0 (Dzsong Vu Jong 53., Gregoritsch 64.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Eintracht Frankfurt 1–2
(M. Berisha 1., ill. Rode 13., Knauff 64.)
Borussia Dortmund–Bochum 3–0 (Moukoko 8., 45+2., Reyna 12. – 11-esből)
Hertha BSC–Bayern München 2–3 (Lukebakio 40., Selke 45. – 11-esből, ill. Musiala 12., Choupo-Moting 37., 38.)
Hoffenheim–RB Leipzig 1–3 (Rutter 50., ill. Nkunku 17., 57., Dani Olmo 69.)
Mainz–Wolfsburg 0–3 (Wimmer 30., Arnold 70., Baku 84.)
Werder Bremen–Schalke 04 2–1
(Füllkrug 30., Ducksch 76., ill. Drexler 89.)