Bundesliga: a Köln idegenbeli ponttal hangolt a Vidi-meccsre

K. Zs.K. Zs.
2022.08.21. 17:38
Ez bizony bent volt, vezetett a Frankfurt (Fotó: AFP)
Az 1. FC Köln idegenbeli pontszerzéssel hangolt a Fehérvár elleni európai kupamérkőzésre: a kölniek 1–1-es döntetlent értek el az Eintracht Frankfurt vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

Az első játékrész nem hozott gólt, helyzetet sem sokat, aztán a második félidő már hagyott ránk emlékezetes pillanatokat.

A 69. percben például beállt Kamada Daicsi a Frankfurtba, és két perccel később már a nyakában volt az egész csapat: a japán légiós balról, éles szögből kapura lőtt szabadrúgásból, és az irányt változtató labda – finoman megcsúszva a kölni Jonas Hector fején – megoldhatatlan feladat elé állította Marvin Schwäbe kapust. 1–0, a GÓL ITT!

Bő tíz perc múlva jött az egyenlítés, megint egy cserejátékos jóvoltából: a hosszú kölni támadást többször is csak átmenetileg tudta visszaverni a hazai védelem, és a kifejelt labdát Jan Uwe Thielmann kapásból, 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázta. Hosszas videózás következett: azt kellett eldönteni, hogy a lesről visszafelé futó Florian Dietz zavarta-e a kilátásban Kevin Trapp kapust – a játékvezető végül úgy döntött, hogy nem. 1–1, A GÓL ITT!

Az Eintracht továbbra is nyeretlen, a Köln még mindig veretlen a 2022–2023-as Bundesliga-idényben.

A Fehérvár–Köln Európa-konferencialiga-playoff-visszavágó csütörtök este 19 órakor kezdődik Székesfehérváron – mint ismert, a németországi mérkőzést a Vidi nyerte meg 2–1-re.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA ITT!

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 1–1 (Kamada 71., ill. Thielmann 82.)
Később
Bochum–Bayern München 0–7 (Sané 4., De Ligt 25., Coman 33., Mané 42., 60. – a másodikat 11-esből, Gamboa 69. – öngól, Gnabry 76.)

Szombaton játszották
Augsburg–Mainz 1–2
(Demirovic 35., ill. Onisiwo 31., Li Dzse Szung 90+3.)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–3 (Brandt 45+2., Guerreiro 77., ill. Buchanan 89., N. Schmidt 90+3., Burke 90+5.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 0–3 (Baumgartner 9., Kramaric 34., Rutter 78.)
VfB Stuttgart–Freiburg 0–1 (Grifo 11.)
Wolfsburg–Schalke 0–0
Union Berlin–RB Leipzig 2–1 (Siebatcheu 32., Becker 38., ill. W. Orbán 83.)