Bundesliga: a Hoffenheim simán megnyerte a „magyar” rangadót

2017.12.02. 17:28
Gnabry nagyot játszott (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim kiütötte a második Rasen Ballsport Leipziget. Az éllovas Bayern Münchennek meg kellett izzadnia a győzelemért hazai pályán a Hannover ellen.

Hoffenheim–RB Leipzig

Gulácsi Péter kezdőként lépett pályára, míg Szalai Ádám a kispadon foglalt helyet a kezdő sípszó pillanatában, és a lefújásig ott is maradt.

A Hoffenheim Nadiem Amiri és Serge Gnabry góljával elhúzott – Gulácsi nem tehetett egyikről sem.

Viszont a 62. percben Gnabry látványos góllal duplázott, majdnem a felezővonalról ívelte a kapuba a labdát – Gulácsi ebben sajnos benne volt.

Gnabry átemeli Gulácsit

A végén még Mark Uth is betalált, így 4–0 lett a vége – ez a lipcseiek történetének legnagyobb élvonalbeli veresége.

Bayern München–Hannover

Arturo Vidal megszerezte a vezetést a bajoroknak a 17. percben – sorozatban harmadik bajnokiján ért el gólt –, ám a Hannover szöglet után egyenlített. Ilyen, tehát hogy a Bayern szöglet után kapjon gólt 2015 februárja óta először fordult elő…

Nemcsak a gól jelzi, hogy a Hannover kevésbé esélyesként nem játszott alárendelt szerepet: kevéssel az egyenlítő találat előtt a vendégek kihagytak egy büntetőt is.

A második félidőben azért Jupp Heynckes csapata kiharcolta a győzelmet: a 67. percben Kingsley Coman betalált, majd pár perccel a vége előtt Robert Lewandowski tizenegyessel tette biztossá a sikert.

A gólok

A többi mérkőzésen

A Leverkusen tíz emberrel ikszelt a Borussia Dortmunddal. Az első félidő 41. percében a brazil Wendell brutális szabálytalansága után fogyatkoztak meg a hazaiak, Gonzalo Castrót meg le kellett cserélni a durvaság után. Ha megnézik a videót, nem csoda…

Wendell piros lapot érő szabálytalansága

A második félidőben Jarmolenko egyenlített, így a találkozó 1–1-gyel ért véget.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Bayern München–Hannover 3–1 (Ar. Vidal 17., Coman 67., Lewandowski 87. – 11-esből, ill. Benschop 35.)
Hoffenheim–RB Leipzig 4–0 (Amiri 13., Gnabry 52., 62., Uth 87.)
Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–0 (M. Kruse 45.)
Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 1–1 (Volland 30., ill. Jarmolenko 73.)
Mainz–Augsburg 1–3 (Holtmann 85., ill. Gregoritsch 22., Finnbogason 43., 86. – az elsőt 11-esből)
Schalke–1. FC Köln 2–2 (Burgstaller 37., Harit 73., ill. Guirassy 51., 78. – a másodikat 11-esből)