Bundesliga: a Freiburg idegenben legyőzte a Leverkusent

H. D.H. D.
2021.02.28. 19:53
A Freiburg idegenben győzte le a Leverkusent (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának záró mérkőzésén a Freiburg idegenben 2–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent.

A Freiburg az 50. percben Ermedin Demirovic góljával szerzett vezetést, majd tíz perc múlva Lucas Höler duplázta meg a vendégek előnyét. A 70. percben Leon Bailey találatával szépített a Bayer Leverkusen, de újabb gól már nem esett, így a Freiburg 2–1-re nyert.

A vendégek magyar légiósát, Sallai Rolandot a 76. percben cserélték be, egy perccel később pedig sárga lapot kapott.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Freiburg 1–2 (Bailey 70., ill. Demirovic 50., Höler 61.)

Korábban
Union Berlin–Hoffenheim 1–1(Kruse 9., ill. Schlotterbeck29. – öngól)
Mainz–Augsburg 0–1 (A. Hahn 25.)

Szombaton játszották
Bayern München–Köln 5–1(Choupo-Moting 18., Lewandowski 33., 65., Gnabry 82., 86., ill. Szkiri 49.)
Borussia Dortmund–Bielefeld 3–0(Dahoud 48., Sancho 58. – 11-esből, Reinier 81.)
VfB Stuttgart–Schalke 5–1(Endo 10., 26., Kalajdzic 34., Klement 88., 90+2., ill. Kolasinac 40.)

Wolfsburg–Hertha BSC 2–0(Klünter 37. – öngól, Lacroix 89.)
RB Leipzig–Mönchengladbach 3–2(Nkunku 54., Poulsen 66., Sörloth 90+3., ill. Hofmann 6. – 11-esből, Thuram 19.)

Pénteken játszották
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–1(Gebre Selassie 47., Sargent 62., ill. André Silva 9.)

1. Bayern München 23 16 4 3 67–32 +35 52
2. RB Leipzig 23 15 5 3 43–20 +23 50
3. Wolfsburg 23 12 9 2 37–19 +18 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 46–32 +14 42
5. Borussia Dortmund 23 12 3 8 48–31 +17 39
6. Bayer Leverkusen 23 10 7 6 41–26 +15 37
7. Union Berlin 23 8 10 5 36–26 +10 34
8. Freiburg 23 9 7 7 37–35 +2 34