Bundesliga: a BVB a második, amely le tudta győzni a Wolfsburgot

2021.01.03. 17:26
Akanji szerzett vezetést a BVB-nek (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában. A vendégcsapat az idényben csupán másodszor kapott ki, eddig egyedül a Bayern München tudta legyőzni.

A Borussia az előzés reményében fogadta az idényben sokáig veretlen, végül a naptári év utolsó előtti bajnokiján a Bayern Münchennel szemben alulmaradó Wolfsburgot. A találkozó sokáig 0–0-ra állt, annak ellenére is, hogy egyik csapat sem óvatoskodott, az első félidő például tizenhat gólszerzési kísérletet hozott, a lövések és fejesek özönéből hét is eltalálta a kaput, ám sem Roman Bürkin, sem Koen Casteelsen nem lehetett kifogni.

Mígnem a 66. percben Jadon Sancho sarokrúgása után Manuel Akanji fejese a vendégkapu jobb oldalában kötött ki – előnybe került a BVB (1–0).

A Wolfsburg fokozatosan egyre több kockázatot vállalt, de nem tudott egyenlíteni. Sőt, a 91. percben egy három passzból végigvitt kontra végén Sancho maga is bevette Casteels kapuját, kialakítva a 2–0-s végeredményt. A wolfsburgi centerezés lefülelése után 12 másodperccel már a vendéghálóban volt a labda...

A Dortmund végrehajtotta tervét, megszerezte a három pontot, ezzel megelőzte a Wolfsburgot.