Bundesliga: a Bayern remek gólokkal győzte le a Herthát

2022.01.23. 19:36
Corentin Tolisso kezdte a gólgyártást (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában a Bayern München nagyon simán, 4–1-re legyőzte idegenben a Hertha BSC-t.

Dárdai Márton kezdőként lépett pályára a Herthában. Korábban olyan híresztelések láttak napvilágot, hogy a német utánpótlás-válogatott védő a svájci Baselhez megy, de az utolsó információk a maradásáról szóltak. Dárdai az 58. percig játszhatott.

Corentin Tolisso már a 2. percben betalált, a VAR azonban érvénytelenítette a gólt. A 25. percben viszont már a videobíró sem mentette meg a berlinieket: Tolisso gyönyörű fejessel szerezte meg a vezetést a bajoroknak.

Az első félidő végén Thomas Müller használta ki, hogy a hazaiak nagyon megettek egy szabadrúgás-kombinációt.

A 75. percben Leroy Sané használta ki a kapus Alexander Schwolow nagy hibáját, majd négy perccel később Serge Gnabry növelte négyre a Bayern előnyét.

Azért a Hertha sem maradt gól nélkül, de Jurgen Ekkelenkamp szemfüles találata csak szépségtapasz volt a fővárosiaknak az amúgy teljesen reménytelen meccsen.

Robert Lewandowskinak ezúttal nem ment. A lengyel támadó többször is nagy helyzetben hibázott, viszont a góljai most nem hiányoztak. A bajorok hatpontos előnnyel vezetik a tabellát a Borussia Dortmund előtt.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Hertha BSC–Bayern München 1–4 (Ekkelenkamp 81., ill. Tolisso 25., Th. Müller 45., L. Sané 75., Gnabry 79.)

Korábban
RB Leipzig–Wolfsburg 2–0
(Orbán 76., Gvardiol 84.)
Freiburg–VfB Stuttgart 2–0 (Ito 37. – öngól, Schade 72.)
Fürth–Mainz 2–1 (Dudziak 12., Bell 66. – öngól, ill. Onisiwo 90+3.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 2–3 (Kramaric 45+1., Rutter 77., ill. Haaland 6., Reus 58., Raum 66. – öngól)
Bayer Leverkusen–Augsburg 5–1 (Bellarabi 9., Diaby 24., 65., 69., Alario 81., ill. Maier 63.)
Mönchengladbach–Union Berlin 1–2 (K. Koné 40., ill. Kruse 18. – 11-esből, 84.)

VfL Bochum–1. FC Köln 2–2 (Holtmann 25., Aszano 70., ill. Hübers 36., Modeste 45.)
Eintracht Frankfurt–Bielefeld 0–2 (Wimmer 5., Schöpf 27.)

1. Bayern München 20 16 1 3 65–19 +46 49
2. Borussia Dortmund 20 14 1 5 52–31 +21 43
3. Bayer Leverkusen 20 10 5 5 49–32 +17 35
4. Union Berlin 20 9 7 4 29–25 +4 34
5. Freiburg 20 9 6 5 33–23 +10 33
6. RB Leipzig 20 9 4 7 38–23 +15 31
7. Hoffenheim 20 9 4 7 41–32 +9 31