Bundesliga: a Bayern lefocizta a Stuttgartot; Szalai 11 percet kapott

2015.11.07. 17:29
Robben kezdte a gólgyártást, a Stuttgartnak esélye sem volt Münchenben (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójában a listavezető Bayern München fölényes, négygólos győzelmet aratott a VfB Stuttgart ellen.  Az 1. FC Köln meglepetésre nyert Leverkusenben, a Mainz elkapta a Wolfsburgot, a Mönchengladbach–Ingolstadt és a Hoffenheim–Eintracht Frankfurt találkozó gól nélkül végződött. Szalai Ádám a 79. percben állt be a Hoffenheimbe. Stieber Zoltán a 93. percben állt be a Darmstadtban ikszelő HSV-ba.

BAYERN MÜNCHEN–STUTTGART

A tabellát, a formát és a két csapat játékerejét megnézve nem ígérkezett kellemes szórakozásnak a vendégcsapat szemszögéből a Bayern München–Stuttgart meccs, az első félidő után annyit meg lehetett állapítani: most be is jött, amitől a svábok tartottak.

A fölényesen listavezető Bayern egy félidő alatt elsöpörte a VfB-t: a 11. percben Arjen Robben kezdte meg a gólgyártást, majd a 18. percben az első találatnál előkészítő Douglas Costa célzott nagyon pontosan tizenöt méterről.

A Bayern magabiztosan irányította a mérkőzést, de a Stuttgartnak is voltak lehetőségei: Filip Kosztics lövése Manuel Neuer érdeklődő tekintetétől kísérve a lécen csattant, majd a gólvonal elé vágódott vissza, Timo Werner lökete meg csak kevéssel szállt fölé. A másik oldalon a nem éppen stabil stuttgarti védelem mögött álló Przemyslaw Tyton egy ideig még tartotta a frontot, de a félidő hajrájában előbb Robert Lewandowskinak, majd Thomas Müllernek adta meg magát, a két, közvetlen közelről elért góllal a Bayern 4–0-ra növelte előnyét. Az első negyvenöt percben 23:3 volt a lövések aránya a rekordbajnoknak…

A folytatásban energiatakarékos(abb) üzemmódra kapcsolt a Bayern, gól nem született, legfeljebb Arturo Vidal incidense (a chilei összetűzésbe került a kapufával) borzolta az idegeket. A listavezető végtelenül könnyedén söpörte el a Stuttgartot, amely így maradt az alsóházban.

A TÖBBI PÁLYÁN

Leverkusenben meglepetésre a Köln szerezte meg a vezetést Dominic Maroh góljával, ám a 33. percben jött Javier „Chicharito” Hernández, és a kapuba bólintott. A mexikói elkapta a fonalat, a legutóbbi három fordulóban (sőt, utóbbi hat tétmérkőzésén) egyaránt betalált. A Bayer helyzetét a második félidőben erősen megnehezítette, hogy Kirjakosz Papadopulosz a kiállítás sorsára jutott, és Maroh a 72. percben megszerezte második gólját is szöglet után – a Leverkusen pont nélkül zárta a fordulót.

A rémisztő szezonkezdet (öt vereség) után félelmetes szériát (hat győzelem) kezdő Mönchengladbach az Ingolstadtot fogadta, és hiába támadott sokat, gólt nem, csak piros lapot (Granit Xhaka szállt ki a hajrában) tudott felmutatni. Pedig egy győzelemmel ideiglenesen BL-helyre jöhetett volna fel a Gladbach.

A Mainz–Wolfsburg találkozón a középmezőnyben tartózkodó házigazda a 32. percben Diego Benaglio hibája után, Pablo de Blasis góljával szerezte meg a vezetést. Ekkor már húsz perce emberelőnyben futballozott a Mainz, miután Julian Draxler egy párharcnál fejbe rúgta Gonzalo Jarát, és a szerencsétlen (ám rendkívül csúnya) mozdulatért piros lapot kapott. A tíz emberrel küzdő Wolfsburg másodszor a 75. percben adta meg magát, Yunus Malli egy kontra végén eldöntötte a mérkőzést.

A Hoffenheim–Frankfurt mérkőzést a kispadon kezdte Szalai Ádám, a hazaiak magyar válogatott csatára, de nem ott fejezte be – Huub Stevens a 79. percben beküldte Kevin Kuranyi helyére, ám ez sem segített csapatán, a végeredmény 0–0.

A HSV a 29. percben tizenegyesből szerezte meg a vezetést Darmstadtban, Pierre-Michel Lasogga ötödször talált hálóba a bajnoki szezonban. A rendkívül kellemetlen stílusú Darmstadt a 47. percben egyenlített egy fejesből, Marcel Heller talált be. A végén már mindkét edzőnek nagyon is megfelelt az 1–1, ezt mutatja az is, hogy a 93. percben három cserét is végrehajtottak (Stieber Zoltán Nicolai Müllert váltotta) – a döntetlennel a Darmstadt a 13., a HSV a 11. helyen áll.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Bayern München–Stuttgart 4–0 (Robben 11., Douglas Costa 17., Lewandowski 37., Th. Müller 40.)
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 1–2 (J. Hernández 33., ill. Maroh 17., 72.)
Mönchengaldbach–Ingolstadt 0–0
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 0–0
Mainz–Wolfsburg 2–0 (De Blasis 32., Malli 75.)
Darmstadt–Hamburger SV 1–1 (Heller 47., ill. Lasogga 29. – 11-esből)

1. Bayern München 12 11 1 37–4 +33 34
2. Borussia Dortmund 11 8 2 1 32–13 +19 26
3. Wolfsburg 12 6 3 3 17–15 +2 21