Bundesliga: a Bayern elleni iksz után négyet kapott a Gladbach

M. D.M. D.
2021.08.21. 20:38
Yann Sommer elkeseredetten néz a gólvonalon átguruló labda után (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen 4–0-ra legyőzte hazai pályán a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A Bayern München elleni 1–1-es idénynyitón bravúros védéseket bemutató Yann Sommer mellől ezúttal elpártolt a szerencse, a harmadik percben ugyanis az ő nagyon peches öngóljával szerezte meg a vezetést a Bayer, amely Patrik Schick révén kisvártatva meg is duplázta az előnyét, majd miután Lars Stindl kihagyott egy tizenegyest, a második félidőben fölényessé tette a sikerét.

SOMMER ÖNGÓLJA

A Leverkusen a szeptemberi válogatott szünetet megelőző utolsó fordulóban az Augsburg vendége lesz, míg a Borussia az Union Berlinhez látogat – amely az első körben 1–1-es döntetlenre végzett a „gyógyszergyáriakkal”.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 4–0 (Sommer 3. – öngól, Schick 8., M. Diaby 55., Amiri 87.)

Korábbi eredmények
Eintracht Frankfurt–Augsburg 0–0

Freiburg–Borussia Dortmund 2–1 (Grifo 6., Sallai 53., ill. Keitel 59. – öngól)
Fürth–Bielefeld 1–1 (Hrgota 50. – 11-esből, ill. Klos 45)
Bochum–Mainz 2–0 (Holtmann 21., Polter 56.)

Hertha–Wolfsburg 1–2 (Lukebakio 60. – 11-esből, ill. Baku 74., Nmecha 88.)

Pénteken játszották
RB Leipzig–VfB Stuttgart 4–0 (Szoboszlai 38., 52., Forsberg 46., André Silva 65. – 11-esből)