Bundesliga: a Bayern a bajor rivális ellenállását is elsöpörte

2016.02.14. 19:37
Alabának és társainak az Augsburg nem jelentett akadályt (Fotó: Reuters)
A listavezető Bayern München 3–1-es győzelmet aratott Augsburgban a német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójának záró mérkőzésén. A délutáni meccsen a Hamburger SV 3–2-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat – ezt a védőnégyest küldte a pályára Pep Guardiola az Augsburg elleni regionális presztízscsatában, igaz, sok választási lehetősége nem is volt, lévén a Bayern München hátvédsorát valami elképesztő sérüléshullám sújtja. A legutóbbi áldozatot – a bokáját törő Holger Badstubert – pólófelirattal biztatták a 28-as számú társuknak beöltöző müncheniek, akik a mérkőzést aztán simán abszolválták az alsóházban tanyázó házigazdával szemben.

A rekordbajnok a 15. percben került előnybe, Arjen Robben hozta fel a labdát, majd Thomas Müllerhez játszott, aki megtalálta Robert Lewandowskit – ez pedig a Bundesliga egyetlen védelmének sem szokott jót jelenteni... Ez volt a lengyel csatár 20. gólja a 2015–16-os bajnoki szezonban.

A másodikra a 62. percig kellett várni, igaz, addig sem tűnt úgy, hogy a magabiztos Bayern kezéből kicsúszna a meccs: ezúttal Thiago Alcántara volt az előkészítő, 21, nyerő szám! A mérkőzés ezzel el is dőlt, bár Douglas Costa nem „állta meg", hogy ne adjon egy gólpasszt a hajrában Thomas Müllernek, a 86. percben pedig Raúl Bobadilla szépített – a listavezető nagyon simán győzött.

Más kérdés, hogy most is voltak egészségügyi gondok: Arturo Vidalt le kellett hívni fejsérülés miatt (a chilei kapott egy szép nagy turbánt), David Alaba pedig egy csattanásnál – ha a beszámolók helytállóak – egy fogát és egyik kontaktlencséjét veszítette el.

AUGSBURG–BAYERN MÜNCHEN 1–3

A délutáni mérkőzésen a Gladbach Fabian Johnson révén már a 14. percben megszerezte a vezetést a HSV otthonában, és az első félidő hajrájáig tartotta is az előnyt, ám ekkor Martin Hinteregger egy öngóllal „besegített” a hamburgiaknak, akik ezen felbuzdulva még a fordulás előtt fordítottak, Artjoms Rudnevs találatával.

A 80. percben egy szögletet követően Ivo Ilicevic eldöntötte a mérkőzést, Raffael már csak szépíteni tudott – veresége miatt a Mönchengladbach nem tudott visszakapaszkodni az európai kupaszereplést érő helyekre. A HSV hatos nyeretlenségi sorozatot szakított meg, a hamburgi csapat 2015. november 28. óta először győzött a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Augsburg–Bayern München 1–3
(Bobadilla 86., ill. Lewandowski 15., 62., T. Müller 78.)
KORÁBBAN
Hamburg–Mönchengladbach 3–2 (Hinteregger 38. – öngól, Rudnevs 41., Ilicevic 80., ill. F. Johnson 14., Raffael 88.)

1. Bayern München 21 18 2 1 53–10 +43 56
2. Borussia Dortmund 21 15 3 3 53–24 +29 48
3. Bayer Leverkusen 21 10 5 6 31–22 +9 35
4. Hertha 21 10 5 6 29–23 +6 35
5. Schalke 21 10 3 8 30–28 +2 33
6. Mainz 21 10 3 8 27–25 +2 33
7. Mönchengladbach 21 10 2 9 42–38 +4 32
8. Wolfsburg 21 8 6 7 31–28 +3 30