Bundesliga: a Barca-verő Frankfurt kikapott Berlinben

V. Á.V. Á.
2022.04.17. 19:25
Az Union Berlin elintézte a Frankfurtot (Fotó: AFP)
Az Union Berlin hazai pályán 2–0-ra nyert az Eintracht Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában. A Hoffenheim gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Greuter Fürthtel.

A Frankfurt csütörtökön 3–2-re nyert Barcelonában, s bejutott az Európa-liga elődöntőjébe. Oliver Glasner vezetőedző hat poszton is változtatott a kezdőcsapat összeállításán – ezt pedig nem bírta el az együttes, 21 perc játék után már 2–0-ra vezetett a házigazda Union Berlin. Nagyobb vereségbe is belefuthatott volna a vendégcsapat, de több gól már nem esett, a berliniek feljöttek a 6. helyre. 2–0

A berliniek magyar válogatott középpályása, Schäfer András a 67. percben lépett pályára.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Arminia Bielefeld–Bayern München 0–3 (J. Laursen 10. – öngól, Gnabry 45+7., Musiala 85. )
Hoffenheim–Greuther Fürth 0–0

Union Berlin–Eintracht Frankfurt 2–0 (Awoniyi 17., Promel 21.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 0–1 (Szoboszlai 69.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Hertha BSC 0–1
(Serdar 49.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 6–1 (Rothe 24., Witsel 26., Akanji 28., Emre Can 35., Haaland 38., 54., ill. Baku 81.)
Mainz–VfB Stuttgart 0–0
Freiburg–Bochum 3–0