Bundesliga: 287 nap, 22 bajnoki – a Schalke még mindig nem tud nyerni

K. T. I.K. T. I.
2020.10.30. 22:24
Hiába vezetett, megint nem nyert a Schalke (Fotó: AFP)
A Schalke zsinórban a 22. bajnokiján sem tudott győzni a német labdarúgó-élvonalban. A Ruhr-vidéki együttes ezúttal vezetett, de a második félidőben a VAR segítségével megítélt büntetőből egyenlített a Stuttgart, amely ezzel ki is harcolta az 1–1-es döntetlent a Bundesliga 6. fordulójának nyitó mérkőzésén.

„TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR!” – mint egy nagyon hosszan megnyomott ó-val elkiáltott gól. Ezt írta a Schalke a hivatalos Twitter-csatornájára, amikor a 30. percben a mindössze 19 esztendős Malick Thiaw találatával megszerezte a vezetést a Stuttgart ellen (1–0).

Beszédes reakció volt a „kékek” részéről. A csapat immáron 287 napja vár arra, hogy győzni tudjon egy Bundesliga-meccsen, s elnézve az első félidőt, minden esélye meg is volt arra, hogy végre megszakítsa a negatív szériát.

Csakhogy az öröm ezúttal is mulandónak bizonyult. A második játékrész elején gyors indítást követően Salif Sané kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a videobíró segítségével megítélt tizenegyest pedig Nicolás González értékesítette – ezzel 1–1-re módosult az állás.

A kapott gól érezhetően megfogta a Schalkét, míg a Stuttgart új lendületet kapott. A hazaiak szerencséje, hogy a Frankfurttól kölcsönvett Frederik Ronnow kapus ihletett formát fogott ki, és több nagy bravúrt is bemutatott a hajrában.

S hogy mi lehet a Schalke gondja? Az OptaFranz Twitter-oldala csattanós statisztikával foglalta össze: a Paderborn, a Köln és a Schalke az a három klub, amely képtelen meccset nyerni zárt kapuk mögött a német élvonalban.

Ilyen az, amikor a szurkolók istentelenül hiányoznak?

Apró öröm: megvan a csapat második pontja a 2020–2021-es idényben. Eközben a Stuttgart újonc létére a BL-indulást érő helyekért küzd. Igaz, még nagyon az elején járunk...