Bundesliga: fordított a Frankfurt a Bayern-ölő Hoffenheim ellen

V. J.V. J.
2020.10.03. 17:28
Bas Dost góljával fordította meg a Hoffenheim elleni mérkőzést a Frankfurt (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 3. fordulójában az Eintracht Frankfurt 2–1-re nyert az idényt két győzelemmel kezdő Hoffenheim ellen. A Köln sima 3–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Mönchengladbach ellen, a Stuttgart nem bírt a Bayer Leverkusennel (1–1), a Bremen pedig 1–0-ra legyőzte a Bielefeldet.

Hazai pályán fordított a Hoffenheim ellen a Frankfurt, amely hamar hátrányba került Kramaric gólja után. A második félidőben jobban felpörögtek a hazaiak, Kamada és Dost segítségével pedig meg is nyerték a mérkőzést. A helyszínen szurkoló 8000 embert nemcsak a győzelem tette boldoggá, hanem az is, hogy a csapat átmenetileg a tabella élére állt.

Kiadós hazai pofonba is beleszaladhatott volna a Mönchengladbach elleni rajnai derbin a Köln, amely az első félidőben két perc alatt két gólt kapott, majd a második játékrészben Ezihibue szabálytalanságát követően tizenegyesből már háromgólos hátrányba került. A találkozó hajrájában szépíteni tudtak a hazaiak, de már nem tudták elkerülni a vereséget, ezzel továbbra is pont nélküliek az új idényben.

Az első győzelmére hajtott az újonc Stuttgart otthonában a Bayer Leverkusen: a vendégek hamar meg is szerezték a vezetést, ám a mérkőzés végéhez közeledve kiegyenlítettek az idényt korábban egy vereséggel és egy győzelemmel kezdő svábok.

Két gólt is szerezhetett volna a Bielefeld ellen a Werder középpályása, Bittencourt, de csak egyet adott meg ezek közül a játékvezető. A 21. percben talált először a kapuba a német-brazil játékos, ám ezt a gólt les miatt érvénytelenítették – az ítélet jogosságát a VAR is megerősítette. Hét perccel később már a videobíró sem akadályozta meg az ünneplésben a középpályást, aki ezúttal már szabályos gólt szerzett, csapata pedig ezzel nyert az első vereségüket elszenvedő vesztfáliaiak ellen.

A BORUSSIA DORTMUND–FREIBURG MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN!

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Freiburg 4–0 (Haaland 31., 66., Can 47., Passlack 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–1 (Kamada 55., Dost 71., ill. Kramaric 18.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Rexhbecaj 84., ill. Pléa 14., Lainer 16., Stindl 56. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–1 (Kalajdzic 76., ill. Schick 7.)
Werder Bremen–Arminia Bielefeld 1–0 (Bittencourt 27.)