Bundesliga: újabb vereség, nagy pofont kapott a Mainz

B. A.B. A.
2020.10.02. 22:29
Max Kruse (középen, 10-esben) kezdte meg a gólgyártást (Fotó: AFP)
Az edzőváltás után sem javult fel a Mainz, amelyet ezúttal az Union Berlin ütött ki 4–0-ra a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A Bundesliga új idényét két vereséggel kezdő Mainz hétfőn menesztette vezetőedzőjét: Achim Beierlorzer helyét ideiglenes megbízással eddigi segítője, Jan-Moritz Lichte vette át a kispadon. Bár Szalai Ádámmal kapcsolatban azt nyilatkozta Stefan Hofmann klubelnök, hogy minden lehetséges – a szerződésbontás és az is, hogy Szalai visszatér az első csapat keretéhez –, a magyar támadó végül nem került be a pénteki meccskeretbe.

Lichte hármat változtatott az előző kezdő tizenegyhez képest – kettőt kényszerűségből –, pozitív változást azonban nem igazán tudott elérni a teljesen széteső Mainznál: ne szépítsük, a topgárdának nem nevezhető Union Berlin átgázolt a Rajna-vidékieken.

A gólgyártást a fővárosiak színeiben első bajnokiját játszó Max Kruse kezdte meg, aki egy jobb oldalról érkező beadás után fejelt a kapuba (1–0). A 14-szeres válogatott támadó a hatodik csapatában volt eredményes a Bundesligában, ennél csak Michael Spies (7) talált be több német élvonalbeli klubban.

A folytatásban is fölényben játszó berlini együttes a szünet után fokozta a tempót, és a 49. percben megduplázta előnyét: Marcus Ingvartsen egy remek keresztlabdát kihasználva belsőzött kapásból a bal alsóba (2–0).

Az addig sem stabil Mainz teljesen szétesett, bő tíz perccel később gyors egymásutánban kétszer is betalált a hazai alakulat: előbb Marvin Friedrich fejelt a kapu közepébe, majd a Leverkusentől kölcsönvett Joel Pohjanpalo is megszerezte az első gólját a mainzi védelem hathatós közreműködésével (4–0).

Az Union Berlin az első győzelmét ünnepelhette az új bajnoki idényben, míg a Mainz a harmadikat is elveszítette – a körülményeket és a formát tekintve nem túlzás kijelenteni, hogy óriási bajban van az együttes.