Bundesliga: 26. alkalommal német bajnok a Bayern München!

2016.05.07. 17:30
Lewandowski duplája után mehet a Bayern a salátástálért (Fotó: AFP)
Az Ingolstadt otthonában aratott sikerrel fennállása 26. német bajnoki címét ünnepelhette meg a Bayern München. A szezon végén távozó Josep Guardiola vezette rekordbajnok egymás után negyedszer diadalmaskodott – ez más csapatnak még nem sikerült a Bundesliga 1963 óta íródó történetében! A Borussia Dortmund kikapott Frankfurtban, Huszti Szabolcs csapata bravúrgyőzelmével az utolsó forduló előtt kikeveredett a kieső (és osztályozós) helyekről. Hazai pályán veszített és már csak 6. a Hertha BSC. A magyar légiósok közül Huszti mellett még Szalai Ádám lépett pályára, Kleinheisler Lászlót nem nevezte a Werder Bremen.

ÚJRA BAJNOK A BAYERN MÜNCHEN!

A Bayern München ingolstadti győzelmével bebiztosította a bajnoki címét, ezzel együtt pedig rekordot döntött a Guardiola-csapat, hiszen eddig a Bundesligában soha egyetlen gárdának sem sikerült egymás után négy alkalommal megnyerni a sorozatot. Három éve a 28., két éve a 27., tavaly a 30., idén a 33. fordulóban lett bajnok a Bayern, amely immár a 26. bajnoki elsőségét ünnepelheti.

A csúcsokat a spanyol tréner vezetésével sorra halmozó együttes idén is több rekordbeállítással büszkélkedhet, hiszen Müller és Lewandowski is 20 gól felett jár már a szezonban (eddig sosem volt ilyen gólerős párosuk a bajoroknak), sőt, a lengyel Ingolstadt elleni duplája azt is jelenti, hogy Klaas-Jan Huntelaar már nem egyedül vezeti 29 góllal a légiósok szezononkénti góllövőlistáját (a holland a 2011–2012-es évadban ért el ugyanennyi találatot). Ha már a góloknál tartunk, eddig utoljára az 1980–1981-es kiírásban Karl-Heinz Rummenigge tudott Bayern-szerelésben legalább 29 gólig eljutni. Emellett még arra sem volt példa, hogy a német első osztályban legalább 20 mérkőzésen ne kapjon gólt egy kapus egy idényben – ezt a csúcsot is megdöntötte már Manuel Neuer.

Kedden az Atlético Madrid ellen hiába győztek a müncheniek, kiestek a Bajnokok Ligájából – Pep Guardiola nem tud triplával búcsúzni, érájának megítélése pedig biztosan vegyes marad. A dupla még meglehet, hiszen a most begyűjtött salátástál mellett a Német Kupa döntőjében Bayern–Dortmund találkozót rendeznek majd május 21-én.

A bajnoki cím megünneplése május 15-én lesz a müncheni Marienplatzon. A játékosok szokás szerint a városháza teraszáról fogják köszönteni az odalátogató szurkolókat.

A Bayern München 1931–32, 1968–69, 1971–72, 1972–73, 1973–74, 1979–80, 1980–81, 1984–85, 1985–86, 1986–87, 1988–89, 1989–90, 1993–94, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2004–05, 2005–06, 2007–08, 2009–10, 2012–13, 2013–14 és 2014–15 után ülhet fel ismét a bajnoki trónra.

A 2015–16-os Bundesliga bajnoka, az FC Bayern München (Fotó: AFP)

HERTHA BSC–DARMSTADT

„Kipukkadt a lufi...” – ismerte el őszintén a találkozó előtti sajtótájékoztatón Dárdai Pál, akinek együttese a legutóbbi válogatott szünet óta nem nyert meccset.

A hazaiak nem akartak semmit a véletlenre bízni, az első negyedóra végére jött is a fővárosi gól. Kalou tekerte középre a labdát tökéletesen, a hosszú saroknál pedig Vladimír Daridát senki sem fogta, így a cseh kapásból a kapu közepébe belsőzhetett magányában.

Ezt követően a semmiből egyenlített a Darmstadt. Marcel Heller tekert középre, Jérome Gondorf pedig befejezte az akciót. Egyetlen gond akadt csupán: a beadás előtt úgy tűnt, a labda már túl volt a vonalon. Mindenesetre a játékvezető megadta... A fordulás után „ráült” a labdára a Hertha, de jóval veszélyesebb volt a kontrákkal a Darmstadt, amely a hajrában a hazaiak legnagyobb bánatára átvette a vezetést: Gondorf beadását Sandro Wagner kotorta be a kapuba (1–2), aki ezt követően két sárgát is begyűjtött villámgyorsan, így mehetett zuhanyozni.

Emberelőny ide vagy oda, nem jöttek a hazai lehetőségek, ezzel tovább folytatódik a Hertha vesszőfutása – immár hat bajnoki óta nyeretlen Dárdai együttese, amely távolodik a BL-től –, a Darmstadt pedig biztosította élvonalbeli tagságát.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Mönchengladbach–Leverkusen rangadón Charles Aránguiz góljával a vendégek szereztek vezetést, majd André Hahn egy kipattanót értékesítve egyenlített az első félidő végén. Hahn második gólja a 79. perben döntött, a Gladbach a BL-selejtezőt érő 4. helyről várja az utolsó fordulót. A Leverkusen már biztos bronzérmes.

A mindenképpen másodikként záró Dortmund Frankfurtba látogatott. A bennmaradásért küzdő Eintracht Huszti Szabolccsal a kezdőben vette fel a küzdelmet – a magyar légiós középső középpályásként kapott szerepet, és az első félidőben sárga lapot kapott, így eltiltás miatt ki kell hagyja az utolsó fordulót. A Dortmund némi meglepetésre kikapott, de Thomas Tuchel csapatától az ezüstérem kimondottan jó szereplés a Klopp-korszak utáni első idényben. A kiesés elől menekülő Majna-parti gárdának sokat érhet ez a három pont, hiszen így már a saját kezében van a sorsa.

A Stuttgart már a 6. percben vezetést szerzett az El-helyre hajtó Mainz ellen, ám a vendégek Yunus Malli góljával egyenlíteni tudtak. Már ez az állás kevés volt a VfB-nek, de lett ez még rosszabb is, jött a második, illetve a harmadik mainzi találat, így a Stuttgart kieső helyről várja az utolsó kört!

A Kleinheisler Lászlót nem nevező Werder Bremen Kölnbe látogatott, és egy ponttal távozott, az utolsó fordulóban pedig ki-ki mérkőzést vív az Eintracht Frankfurttal. A brémaiaknak nyerniük kell a biztos bennmaradáshoz. A második kieső és az osztályozós már csak három csapat (Eintracht Frankfurt, Werder Bremen, VfB Stuttgart) közül kerülhet ki, minden más menekülő klub biztonságba került.

Hannoverben gyászszünettel kezdődött a Hoffenheim elleni meccs, a csapatok és a szurkolók a 19 évesen elhunyt hazai játékosra, Niklas Feierabendre emlékeztek. Szalai Ádám (aki „kenyéradó gazdája", az őt kölcsönadó Hoffenheim ellen szerepelt) a kispadon kezdett, a 76. percben állt be – együttese pedig 1–0-ra győzött.

A HSV–Wolfsburg meccset Luiz Gustavo gólja döntötte el a vendégek javára, míg a Schalke–Augsburg találkozón Klaas-Jan Huntelaar hiába juttatta előnyhöz a hajrában a gelsenkirchenieket, az FCA közvetlenül a lefújás előtt egyenlített.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

Ingolstadt–Bayern München 1–2 (M. Hartmann 42. – 11-esből, ill. Lewandowski 15., 32. – az elsőt 11-esből)
Köln–Werder Bremen 0–0
Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–1 (Hahn 43., 79., ill. Aránguiz 20.)
Hamburg–Wolfsburg 0–1 (Luiz Gustavo 73.)
Stuttgart–Mainz 1–3 (Gentner 6., ill. Malli 37., J. Córdoba 53., Onisiwo 77.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–0 (Aigner 14.)
Hannover–Hoffenheim 1–0 (Kijotake 28.)
Hertha–Darmstadt 1–2 (Darida 15., ill. Gondorf 24., S. Wagner 82.)
Schalke–Augsburg 1–1 (Huntelaar 82., ill. Baier 90.)