Bundesliga 2.: Simon debütált, de ő sem tudott segíteni

2015.02.09. 22:08
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 20. fordulójának záró mérkőzésén a találkozót tíz emberrel befejező 1860 München hazai pályán 2–1-re kikapott a Heidenheimtől. A házigazdáknál bemutatkozott az Újpestről érkező Simon Krisztián, aki a 78. percben, már a végeredmény kialakulása után lépett pályára.

Jól indult a meccs a bajnokságban november 22-e óta nyeretlen 1860 München számára, hiszen Rubin Okotie szemtelenül, panenkás mozdulattal értékesített tizenegyesével szűk harminc perc játék után megszerezte a vezetést (1–0).

A második félidőt nagy elánnal kezdte az újonc – melynek meccskeretében csak német játékos kapott helyet –, és az 54. percben Tim Göhlert találatával egyenlített (1–1).

Tíz percre rá a Barcelona B korábbi játékosa, Ilie Sánchez kiállítása miatt a hazaiak létszámhátrányba kerültek, amit a látogatók Florian Niederlechner jóvoltából négy perccel később kihasználtak (1–2). A 78. percben Markus von Ahlen vezetőedző becserélte Simon Krisztiánt, aki első müncheni tétmeccsén egy nem túl jól sikerült kapáslövéssel vétette észre magát.

A folytatásban az eredmény nem változott, a legutóbbi hat hazai bajnokiján egy pontot szerző 1860 München ismét vereséget szenvedett, és maradt a 16. helyen – de csak jobb gólkülönbségével előzi meg a már kieső helyen álló Erzgebirge Auét és a St. Paulit.